Legendarny model wyprodukowany przez Nike w 1982 roku Air Force 1 jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najdłużej produkowanych modeli butów na świecie.  Twórcą tego kicksa jest Bruce Kilgore, a nazwa modelu została zaczerpnięta z nazwy samolotu prezydenta Stanów Zjednoczonych i miała nadać butom charakter i potęgę sił powietrznych USA. Dostępne w trzech wersjach, niskich (Low), średnich (Mid) i wysokich (Hi) zaspokoją potrzeby każdego użytkownika. 

_mg_9065

Z pojawieniem się Air Force nastała nowa era butów sportowych, w podeszwie tych butów zastosowano po raz pierwszy poduszkę Nike Air, która okazała się strzałem w dziesiątkę i do dnia dzisiejszego stanowi o wygodzie i amortyzacji w bucie. Wielki wzrost popularności zaliczyły kiedy tylko pojawiły się na koszykarskich parkietach NBA, na nogach największych gwiazd tego sportu, a grał w nich największy z największych Michael Jordan.

 

Wygląd butów okazał się na tyle uniwersalny, że dzisiaj, jest tak samo popularny jak w czasach kiedy powstał, a nieograniczone możliwości kombinacji kolorystycznych sprawiły że powstało ponad 1700 modeli!! A zarobiono na nim ponad 800mln dolarów!!!

_mg_9063

Nike Air Force 1 charakteryzuje się w pełni skórzaną cholewką z zapinanym na rzep paskiem na wysokości kostki, widocznym logo Swoosh, szeroką i płaską podeszwą z poduszką Nike Air. Od momentu powstania pierwowzoru obecnego modelu zmieniło się niewiele elementów.

Dzisiaj, jest to jeden z najpopularniejszych modeli spotykanych na ulicach, najczęściej spotykane w klasycznej białej lub czarnej kolorystyce. Na stałe wtopiły się w krajobraz ulic całego świata, świetnie wyglądające i mega wygodne buty, które musisz mieć!!

_mg_9062

 

A czy Ty masz już swoje Nike Air Force? Jeżeli nie, to zajrzyj na adrenaline.pl gdzie nie mogło zabraknąć tego modelu : https://goo.gl/3gqMXC

 

_mg_9061