Wyobrażacie sobie, że chodzicie na co dzień w butach przeznaczonych do nart wodnych? Właśnie na ich podobieństwo powstały Nike Huarache. But ten posiada niezwykłą historię, a za jego stworzenie odpowiada nikt kto inny jak Thinker Hatfield. Szukał on rewolucyjnego rozwiązania, które pozwoli zostawić konkurencję w tyle.

Początkowo buty przeznaczone były dla biegaczy. Zastosowanie po raz pierwszy pianki neopronowej miało zapewnić jak najbardziej komfortowe dopasowanie cholewki do stopy. Charakterystyczny pasek znajdujący się z tyłu miał zapewniać utrzymanie buta w jednej, stałej pozycji zapobiegając możliwości wystąpienia jakichkolwiek urazów.

Poprzez umieszczenie klipsa w tylnej części, buty swoim wyglądem łudząco przypominały starożytne sandały. Nazwa Huarache wywodzi się z języka meksykańskiego, co w wolnym tłumaczeniu oznacza właśnie sandały.

Huarache do sprzedaży trafiły w 1991r. jako zaawansowany technologicznie but biegowy. Do tej pory nikt nie wykorzystywał podobnych technologii. Bardzo odważnym ruchem było także usunięcie swoosh’a z boku cholewki w celu zwiększenia cyrkulacji powietrza.

But bardzo szybko zyskał uznanie nie tylko biegaczy i zaczął pojawiać się na amerykańskich ulicach. Z racji na duży komfort zyskał wielu sympatyków. Także lifestylowcy zaczęli baczniej mu się przyglądać. Jerry Seinfeld znany amerykański komik występował w Huarache podczas swojego telewizyjnego show.

Z wielką przyjemnością obserwujemy powrót popularności Nike Huarache. Sklep adrenaline.pl oferuje szeroki wybór tego kultowego modelu.

hua1