Na początku czerwca Nike wypuściła na rynek korki HyperVenom II dla nowej generacji napastników, które są kontynuacją modelu zapoczątkowanego w 2013 roku. Dzięki nim zawodnicy z całego świata, w tym Neymar Jr. i Robert Lewandowski, mają stać się na boisku jeszcze bardziej zwinni i jeszcze bardziej niebezpieczni dla przeciwników.

Projektanci Nike skupili się przede wszystkim na tym, żeby nowy model pomagał w uzyskaniu jak największej zwrotności i najlepszego balansu ciałem. Do tego celu użyli białych skarpet, które w trakcie zginania spryskiwali farbą w sprayu. Wszystko to po to, by sprawdzić w jaki sposób stopa pracuje podczas wykonywania najczęstszych futbolowych zagrań. Ten zabieg jest widoczny w przedniej części cholewki w postaci nacięć, które znacznie uelastyczniają buta (jest to odczuwalne podczas szybkiego startu do piłki). Wybijając się z palców cholewka dobrze współgra z naszą stopą.

pol_pl_Buty-Nike-Hypervenom-Phantom-II-FG-747213-080-20553_1

Aby zapewnić równowagę między elastycznością, a stabilnością buta w nowych HyperVenomach zastosowano anatomicznie poprowadzony zespół linek Flywire. Uniemożliwiają one stopie nadmierne przesuwanie się wewnątrz buta podczas nagłych zmian kierunku ruchu. Od części wewnętrznej linki zostały celowo skrócone, aby wewnętrzna część stopy nie odczuwała uderzeń piłki.

Technologia NikeSkin zastosowana w cholewce znacznie poprawia czucie piłki zarówno podczas szybkiej gry na jeden kontakt, jak i dynamicznego, intensywnego dryblingu. Piłka wręcz klei się do stopy.  Powłoka ACC (All Condition Control) pomaga zapewnić maksymalną kontrolę w każdych warunkach pogodowych .

pol_pl_Buty-Nike-Hypervenom-Phantom-II-FG-747213-080-20553_4

Całość cholewki zwieńcza, dobrze znany z modeli Mercurial Superfly i Magista Obra, wysoki kołnierz z dynamicznym dopasowaniem (Dynamic Fit Collar).  Ryzyko otarć i podrażnień w tylnej części stopy wyeliminowano poprzez przesunięcie tylnego szwu za obszar ścięgna Achillesa.

Aby zwiększyć powierzchnię strefy strzału w części przyśrodkowej, przesunięto również sznurowanie.  Odczuwalną zmianą jest płytka wykonana z miękkiego tworzywa, która zaistniała w odpowiedzi na sugestie piłkarzy.  Podniosła ona poziom elastyczności i zakres ruchu stopy. Przełamanie dzielące obszar palców oraz świetnie rozlokowane korki, pozwalają na wykonywanie szybkich zmian kierunku i lepsze czucie piłki.

pol_pl_Buty-Nike-Hypervenom-Phantom-II-FG-747213-080-20553_3

W tym modelu, po raz pierwszy w historii obuwia piłkarskiego Nike, została zastosowana grafika na podeszwie, która sięga od płytki aż po profile buta. Nawiązuje ona do estetyki drapieżników, którzy w świecie zwierząt kamuflują swój wygląd czekając na odpowiedni moment do ataku.

pol_pl_Buty-Nike-Hypervenom-Phantom-II-FG-747213-080-20553_2

Nowy HyperVenom to bardzo udana kontynuacja modelu sprzed 2 lat, w którym udało się ulepszyć elementy słabiej funkcjonujące w poprzedniku i zastosować nowe, skuteczne rozwiązania. Projektanci Nike wsłuchali się w opinie m.in. Neymara i stworzyli korki, które na nogach światowej klasy napastników będą uprzykrzać obrońcom boiskowe życie.

 

Autor: Adam Wulczyński 

Nike HyperVenom II kupisz na sklep.adrenaline.pl.