Historia butów biegowych zna wiele rozwiązań stosowanych w podeszwie, kolejni producenci prześcigali się w nowatorskich pomysłach. Nike od wielu lat stosowało w swoich butach niewielkie poduszki Nike Air rozmieszczone w strategicznych miejscach, następnie projektanci postanowili pójść o krok dalej! W ten sposób stworzono buty biegowe wyposażone w pełną poduszkę Air Max powstały w 2005 roku. Okazało się że takie rozwiązanie jest strzałem w dziesiątkę! Następnie rozwijając technologię i poprawiając wygląd buta powstawały kolejne edycje tego rewolucyjnego buta.

nike_airmaxday_2015_360_lat_original_porto_original_native_1600

 

Na czym polega fenomen butów Air Max? Większość dotychczasowych butów biegowych zyskiwało amortyzację dzięki zastosowaniu w ich podeszwie miękkiej gumy, pianki czy żelu. Badania wykazały, że zużywalność i zbijalność podeszw wykonanych z pianki jest dużo większa niż w przypadku poduszek gazowych. Pianki i żele po 2 miesiącach biegania traci nawet do 60% swoich właściwości, natomiast poduszka Max Air od 1 do 2%. 

ho16_rn_we_air-max-2017_dotcom_mens_nike-dtc_detail-air-sole_r_bluebg

Najnowszy model Nike Air Max 2017 są butami o najwyższym poziomie amortyzacji. Poduszka Msx Air posiada wiele zalet, po pierwsze lekkość, wypełniona gazem podeszwa, znacznie zmniejsza wagę buta, dzięki czemu podczas biegu zużywasz mniej energii. Buty z systemem Max Air sprostają wielu wyzwaniom treningowym, świetnie nadadzą się na siłownię. Świetna amortyzacja, system Max Air pochłania wstrząsy, gdy stopa uderza o ziemię, chroniąc mięśnie, stawy i ścięgna przed wszelkimi kontuzjami. Poduszka Max Air po każdym kroku natychmiast wraca do pierwotnego kształtu. System Max Air jest niesamowicie trwały, gwarantuje amortyzację przez cały okres korzystania z butów. Jej działanie jest oparte na absorbowaniu energii podczas nacisku na podłoże i oddawaniu jej podczas odbicia. 

ho16_rn_we_air-max-2017_dotcom_mens_nike-dtc_detail-upper_r_bluebg

 

Buty Nike to kolejna odsłona słynnych butów biegowych Nike Air Max o nieco zmienionym designie. Bezszwowa cholewka ze strefami wsparcia i wentylacji, zapewnia świetną stabilizację stopy w bucie. Cholewka typu Flymesh zapewnia wentylację, wsparcie i idealne dopasowanie do nogi biegacza, a miękka wyściółka i profilowana piankowa wkładka gwarantują maksymalny komfort. Pełnowymiarowa poduszka gazowa Max Air amortyzuje każdy krok chroniąc stawy przed przeciążeniami. Miękka, gumowa podeszwa zewnętrzna ze sporym bieżnikiem świetnie trzyma się nawierzchni i zapewnia amortyzację. Profilowana podeszwa środkowa z pianki Cushlon łączy w sobie miękką amortyzację, sprężystość i odporność, dzięki czemu skuteczniej ochroni przed wstrząsami.

ho16_rn_we_air-max-2017_dotcom_mens_nike-dtc_outside_r_bluebg