Mało jest na rynku butów biegowych, które wzbudzają tak duże emocje podczas pierwszego kontaktu. Jednym z nich są Nike Free 5.0. Jedni po pierwszym włożeniu nie wyobrażają sobie wygodniejszego buta, inni uważają, że nie jest to but stricte biegowy. Jak to w życiu: ktoś coś kocha bardziej, ktoś mniej. Niepodważalne jest jednak to, że filozofia naturalnego biegania działa i od 11 lat, czyli od momentu powstania pierwszych butów z podeszwą Free, rozwija się w najlepsze.

1

Buty z podeszwą Free należą do kategorii, która ma za zadanie uwolnić naszą stopę i dać jej się poruszać tak jak tego potrzebuje. Jak podkreślają badania, ma to wymierne skutki dla polepszenia zarówno wyników sportowych, jak i zmniejszenia ryzyka wystąpienia kontuzji poprzez wzmacnianie siły mięśni naszych stóp.

Nike Free 5.0 to idealny wybór dla biegaczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z naturalnym bieganiem. Zapewniają idealny kompromis pomiędzy niezwykłą elastycznością i niezbędną amortyzacją. Sześciokątne nacięcia i zaokrąglona pięta pozwalają naszej stopie poruszać się w 6 różnych kierunkach, umożliwiając bardziej naturalny ruch. Podczas kroku z pięty na palce nie czujemy praktycznie żadnego oporu ze strony obuwia.

pol_pl_Buty-WMNS-Nike-Free-5-0-724383-800-19860_1

Bezszwowa, specjalnie zaprojektowana cholewka z siateczki meshowej idealnie współgra z bardzo elastyczną podeszwą. Podczas biegu cholewka świetnie przylega do stopy głównie dzięki zintegrowanemu ze sznurowaniem systemowi włókien Flywire, które dokładnie okalają naszą stopę.

Waflowe wypustki w podeszwie oraz obszar z litej gumy w strefie palców zapewniają niezbędną przyczepność oraz znacznie przedłużają żywotność naszych butów.

pol_pl_Buty-WMNS-Nike-Free-5-0-724383-800-19860_2

Niska waga (około 227g dla rozmiaru 44) oraz 8mm offset sprawiają, że bieganie w tym bucie dostarcza wyjątkowych doznań, a osoby znudzone swoimi codziennymi trasami na nowo poczują przyjemność z ich przemierzania.

Autor: Adam Wulczyński

Nike Free 5.0 kupisz na sklep.adrenaline.pl.