Mamy dla Was jeszcze ciepłą recenzję Nike LunarTempo od Bydgoszcz Triathlon Team!

Miło nam poinformować, że adrenaline.pl jest partnerem imprezy Bydgoszcz Triathlon, która odbędzie się już 12 lipca.

***

Nike LunarTempo od razu zwracają na siebie uwagę,  nie tylko ze względu na jaskrawe, wyraziste kolory,  w których są dostępne. Jednak dopiero, gdy weźmiemy je do do ręki, docenimy ich największe zalety.

 

pol_pl_Buty-Nike-LunarTempo-705461-700-19035_2

Model LunarTempo jest jednym z najlżejszych butów biegowych marki Nike. Ważą zaledwie ok. 200g. Cholewka butów wykonana jest z dwuwarstwowej siateczki mesh, z laserowo wyciętymi otworami, dla jeszcze lepszej wentylacji obuwia podczas biegu. Dzięki zastosowaniu systemu wsparcia Flywire (nylonowych linek odpowiadających za idealne dopasowanie stopy podczas biegu),  czujemy się w nich pewnie i praktycznie nie czujemy, że w ogóle mamy je na stopach. Za tak niską wagę butów i świetną amortyzację odpowiada znana i sprawdzona pianka Lunarlon.

 

_MG_9437

 

Konstruktorzy butów zadbali również o to, żeby  były one odpowiednio trwałe i wytrzymałe, dlatego na podeszwie, w miejscach gdzie następuje kontakt butów z podłożem, zastosowali gumę węglową odporną na ścieranie. W butach LunarTempo nie doświadczymy sztywnych elementów, nawet zapiętek, który często bywa wzmacniany, tutaj pozostał elastyczny i przyjemny dla stopy. Dodatkowym elementem, który rzadko występuje w butach startowych, są dyskretnie zamaskowane odblaski w tylnej części obuwia.

 

_MG_9452

 

W naszej ocenie Nike LunarTempo są świetnymi butami startowymi. Idealnie nadają się do startów na dystansach od 5-10 km, w 1/2 oraz pełnym maratonie. Z punktu widzenia triathlonistów buty bardzo łatwo się nakłada, dlatego możemy zaoszczędzić kilka cennych sekund w strefie zmian. Z praktycznego punktu widzenia dobrym rozwiązaniem może być zmiana sznurówek  na „zaciskowe”, które pozwolą jeszcze bardziej skrócić czas pobytu w strefie.

 

_MG_9425

 

Większość zawodników z Bydgoszcz Triathlon Team wybrała Nike LunarTempo  jako but startowy na ten sezon. Jesteśmy przekonani, że z takim wsparciem powalczmy o świetne wyniki!