Nike od początku swojej działalności postawiło na dynamiczny rozwój swoich butów i technologii w nich zawartych. Jednym z największych osiągnięć firmy Nike jest poduszka powietrzna, umieszczana w podeszwach wielu modeli butów. Jak zwykle ekipa z Oregonu chce pomagać najlepszym sportowcom osiągać jeszcze lepsze wyniki. Poduszka Zoom Air od ponad 20 lat stanowi nieodłączny element sportowego obuwia, ponadto trwają ciągłe prace nad dalszym rozwojem i ulepszaniem technologii. Każdy profesjonalny sportowiec, czy osoba trenująca z pasji lub dla zdrowia chce czuć niskoprofilową amortyzację i wsparcie.

 zoomseo-cdp-p1

Poduszka Zoom Air debiutowała w butach futbolowych Nike Air Marauder, butach do koszykówki Nike Air Go LWP, a następnie w butach biegowych Nike Air Zoom LWP. Okazała się świetnym dodatkiem który zmienił myślenie o butach sportowych, a korzystający z nich zawodnicy od razu poczuli znaczną różnicę. Wiadomo, że podczas każdego kroku stawy odczuwają nacisk, który dzięki zastosowaniu poduszki Zoom Air jest o wiele mniejszy, a Twoje stawy o wiele mniej cierpią. Poduszka amortyzuje każdy nacisk absorbując energię, która podczas odbicia jest oddawana, co znacząco wpływa na siłę odbicia i dynamikę biegu. Wewnątrz poduszki zastosowano poprzeczne włókna które jak widać na poniższym zdjęciu pomagają w amortyzacji i wytwarzają jeszcze większą siłę odbicia. Pomimo zastosowania poduszki Zoom Air w podeszwie, nie ma znaczącego wpływu na zmniejszenie czucia podłoża.

nike_zoom_air_how_it_works_original

Poduszki w bucie rozmieszczone są według potrzeby. Każdy sport posiada charakterystyczne dla siebie ruchy, dzięki temu można było wytypować miejsca w których należy zwiększyć amortyzację i odbicie, a w których nie.  Co możesz zyskać biegając w butach z systemem Nike Zoom Air? Niesamowita miękkość i wygoda jest wyczuwalna od pierwszego momentu, większość biegaczy po pewnym czasie zaczyna odczuwać skutki treningów w swoich kolanach czy kostkach, odpowiednie buty, przykładowo Nike Zoom Air Pegasus 33 (dla panów –> https://goo.gl/KtZFOv, dla pań –> https://goo.gl/bnXPts) posiadają dwie poduszki Zoom, jedną na wysokości podbicia, drugą na wysokości pięty pomogą odpowiednio amortyzować wstrząsy zabezpieczając Twoje stawy. Natomiast biegacze, których omijają tego typu problemy będą mogli podnieść swoje wyniki. Buty z systemem Nike Zoom Air wyróżniają się niższą wagą, a gaz zawarty w poduszce zawsze będzie lżejszy od miękkich pianek. Niepodważalną zaletą jest trwałość, gazowe wypełnienie nie będzie się zbijać w porównaniu z pianką i żelem!

 nike_flyknit_zoom_agility_womens_training_find_your_fast_original

Jak się ma nasza oferta odnośnie technologii Nike Zoom Air?

KOBIETA –> https://goo.gl/5Yf5jT

MĘŻCZYZNA –> https://goo.gl/ACORuv

adrenaline.pl poleca, NIKE ZOOM ALL OUT FLYKNIT –> https://goo.gl/28rqst

nikezao_gif_v5-2_original