W zeszłym roku, gdy firma Nike zaprezentowała nowe LeBron 12, które wyróżniały się unikalnymi, sześciokątnymi poduszkami gazowymi Zoom, niemal natychmiast wypuściła na rynek but treningowy oparty na tej samej platformie – Zoom Hypercross TR. Rok po tym wydarzeniu pojawił się następca, w którym poprawiono kilka słabszych elementów i tym samym dostaliśmy but, który zdecydowanie poprawia jakość treningów dynamicznych.

Niezwykle lekkie buty Zoom Hypercross TR2  to świetne narzędzie do intensywnego i wyczerpującego treningu. Dzięki kilku rozwiązaniom technologicznym gwarantuje doskonałą stabilizację podczas treningu, ale także świetnie chroni nasz układ kostno-stawowy.

 

pol_pl_Buty-meskie-biegowe-Nike-Zoom-Hypercross-TR2-749362-801-20807_1

 

Cztery widoczne, niezależne od siebie poduszki Zoom, oferują użytkownikowi dynamiczną, nisko profilową amortyzację, a nacięcia między nimi-  nadają podeszwie potrzebnej podczas treningu elastyczności. Dla większej wygody na całej długości dodatkowo zastosowano miękką piankę Phylon, która świetnie tłumi wstrząsy występujące podczas treningu. Podeszwa zewnętrzna jest wykonana z wytrzymałej gumy, a specjalny bieżnik gwarantuje świetną przyczepność m.in. podczas nagłych zmian kierunku podczas biegu wahadłowego.

pol_pl_Buty-meskie-biegowe-Nike-Zoom-Hypercross-TR2-749362-801-20807_2

Cholewka, która w poprzedniku była dosyć sztywna, została odpowiednio przekonstruowana. Teraz dobrze okala stopę i pracuję razem z nią podczas każdego ruchu. Jest zbudowana z lekkiej technologicznej siateczki (Engineered Mesh) oraz miękkiej, sprężystej pianki z tyłu. Takie połączenie zapewnia trenującemu odpowiednią wentylację stopy i wsparcie w newralgicznych miejscach.

Za stabilność naszej stopy w bucie odpowiada dobrze znany m.in. z butów biegowych system linek Flywire zintegrowany ze sznurowaniem. Okala on stopę i zapewnia dynamiczne wsparcie podczas najintensywniejszych ruchów. Każdy nasz ruch jest pewniejszy i bezpieczniejszy.

 

nh

 

Hypercross 2 to ciekawa propozycja dla mężczyzn, którzy w swoich treningach stawiają na dynamikę i intensywność. Dzięki swojej uniwersalnej konstrukcji świetnie sprawdzi się podczas wszelkich ćwiczeń – od sprintów na hali po sparingi bokserskie.

 

Autor: Adam Wulczyński 

Nike Zoom Hypercross TR 2- kupisz na sklep.adrenaline.pl.