Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Komendanta Głównego Policji przeszedł do historii. Za nami ponad 70 rozegranych meczów, dwa dni ekscytującej gry, emocji i zabawy. Mamy dla Was galerię zdjęć!

Większość drużyn reprezentowała jednostki policji. Wśród nich drużyny: Komendy Głównej Policji, Komendy Stołecznej Policji, komend wojewódzkich z Olsztyna, Łodzi, Radomia, Katowic oraz komend miejskich z Lublina i Elbląga, a także drużyny z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi i oddziałów prewencji w Olsztynie i Poznaniu. Swoją reprezentację mieli także zawodnicy z NSZZ Policjantów Województwa Śląskiego.

Poza policjantami na boiska wybiegli także zawodnicy reprezentujący ABW w Olsztynie, Marynarkę Wojenną w Gdyni, Straż Miejską w Olsztynie i Zakład Karny w Iławie.

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji w grupach, w meczach finałowych naprzeciwko siebie stanęły drużyny pań z Komendy Głównej Policji i Komendy Stołecznej Policji oraz drużyny panów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i Marynarki Wojennej w Gdyni. O zwycięstwie w finale panów zadecydowała seria rzutów karnych, w której lepsi okazali się zawodnicy KWP w Olsztynie. Policjanci ze stolicy Warmii i Mazur w zeszłym roku zajęli drugie miejsce, w tym roku poprawili swój wynik, wygrywając cały turniej.

Rywalizację wśród pań na pierwszym miejscu w tabeli zakończyły zawodniczki KGP i puchar zabrały ze sobą do Warszawy.

Na podium II Turnieju Piłki Nożnej Kobiet stanęły:
I miejsce – Komenda Główna Policji
II miejsce – Komenda Stołeczna Policji
III miejsce – Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

Miejsca na podium III Turnieju Piłki Nożnej Mężczyzn zajęły drużyny:
I miejsce – Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie
II miejsce – Marynarka Wojenna w Gdyni
III miejsce – Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi

Najlepszym zawodnikiem turnieju mężczyzn wybrany został Bartosz Dobroński z drużyny KWP w Olsztynie. Królem strzelców został Marcin Składowski z KSP, natomiast najlepszym bramkarzem wybrany został Tomasz Zielecki z drużyny Marynarki Wojennej w Gdyni.

Wśród pań najbardziej wyróżniającą się zawodniczką została wybrana Agnieszka Ochota z KWP w Katowicach. Królową strzelców została Izabela Zdonek z KGP, a najlepiej dostępu do bramki broniła Marcelina Pawlik z KWP w Katowicach.

Wszystkie mecze turniejowe zostały rozegrane na stadionie UWM w Kortowie. Oprócz meczów o punkty, kibice mogli obejrzeć także mecz pokazowy rozegrany między osobowościami Olsztyna a policją, zakończony zwycięstwem funkcjonariuszy.

Panie
I miejsce – Komenda Główna Policji
II miejsce – Komenda Stołeczna Policji
III miejsce – Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

Panowie
I miejsce – Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie
II miejsce – Marynarka Wojenna w Gdyni
III miejsce – Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi

mat. prasowe/info. własne.

ZDJĘCIA Z TURNIEJU ZNAJDZIECIE NA NASZYM PROFILU NA FACEBOOK-U:
https://www.facebook.com/adrenalinepl/photos/?tab=album&album_id=1114352298619263