reebok_delta_logo-svg

Rok 1895, Bolton w Anglii, wtedy wszystko się zaczęło. Reebok International Ltd., bo tak brzmi pełna nazwa firmy powstała z inicjatywy brytyjskiego biegacza Josepha Williama Fostera, wraz z lokalnym klubem sportowym postanowili stworzyć buty, które wpłynęłyby na poprawę wyników biegaczy. Foster niezwłocznie zabrał się do pracy dzięki czemu w krótkim okresie czasu powstała pierwsza para butów biegowych z kolcami. Na sukcesy także nie trzeba było długo czekać w wyniku czego rozpoczęto produkcję większych ilości biegowego obuwia na rynek brytyjski i zagraniczny.

 

bolton

 

W związku ze zwiększeniem sprzedaży powstała firma o nazwie J.W. Foster and Sons, która od samego początku zaczęła odnosić sukcesy, a pomimo tego produkowała niewielkie ilości butów sportowych. W roku 1924 firma prowadzona przez J.W. Fostera wyposażyła w buty biegaczy Wielkiej Brytanii podczas letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Przez kolejne lata rodzinny interes Fosterów ciągle się rozwijał i bardzo dobrze się zapowiadał. W 1958 roku powstała konkurencyjna firma „Mercury Sports” założona przez Jeffreya i Josepha Fostera, wnuków J.W. Fostera. Po dwóch latach działalności w roku 1960 zmienili nazwę swojej firmy na Reebok. Dlaczego Reebok? Nazwa ta pochodzi od południowoafrykańskiej antylopy Grey Rhebok. Mijały pierwsze lata działalności, firma notowała ciągły rozwój, jednak bez większego przełożenia na wzrost produkcji. Rok 1970 okazał się przełomowym, Reebok chcąc się zwiększyć swoje obroty postanowiła wprowadzić swoje produkty na rynek amerykański i zwiększyć sprzedaż na dotychczasowych  rynkach. Wprowadzenie marki do Stanów Zjednoczonych bardzo szybko okazało się „strzałem w dziesiątkę”, w krótkim okresie czasu Reeboki stały się bardzo popularne i przyniosły duże zyski. Następnie firma wprowadziła swój produkt do Korei Południowej. W 1982 roku stworzono buty treningowe dla kobiet trenujących aerobik, który w tym okresie bił rekordy popularności.

 

390952

 

Do roku 1992 Reebok kojarzony był głównie z fitnessem, wtedy to zarząd firmy zdecydował o wykreowaniu nowego wizerunku firmy który skojarzyłby markę z takimi dyscyplinami jak piłka nożna, koszykówka, lekkoatletyka, tenis, golf i gimnastyka. Powstała także kolekcja do codziennego użytku. Wszystkie te zmiany doprowadziły do znacznego zwiększenia popularności marki.

Dobrze prosperująca firma Reebok w 2006 roku została przejęta przez Adidas-Salomon AG. Połączenie tych dwóch marek było korzystne dla obu, łącząc popularność, szeroka gamę produktów i zasięgi rynków obu firm stworzono potężną koalicję. 

 

footballs-jpg__782x279_q85_crop-smart_subject_location-19731103_upscale

 

W kolejnych latach działalności Reebok poza odzieżą i butami sportowymi, zajął się produkcją sprzętu fitness różnego rodzaju bieżni, orbitreków, wioślarzy czy rowerów treningowych. Sprzęt ten zyskał miano luksusowego, wyróżniał się spośród innych wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów i wieloma innowacjami technologicznymi, bazując na trendach przemysłu motoryzacyjnego i nowinkach technologicznych takich potentatów jak Apple.  

Dzisiaj Reebok jest ściśle utożsamiany z dziedziną sportu jaką jest Crossfit, powstała cała kolekcja odzieży i obuwia przystosowanych do ciężkich treningów. Reebok organizuje także wiele eventów sportowych popularyzując w ten sposób aktywność fizyczną i swoja markę.

Z marką Reebok współpracuje wiele znanych osobistości na całym świecie takich jak Conor McGregor, Camille Leblanc-Bazinet, Joanna Jędrzejczyk, Ronda Rousey i Kendrick Lamar.

reebok-logo-design-evolution-and-history

Produkty marki Reebok są dostępne na stronie internetowej adrenaline.pl zachęcamy do zapoznania się z ofertą https://sklep.adrenaline.pl/pol_m_marki-kolekcje-_Reebok-7075.html