Olsztyn po raz kolejny udowodnił, że jest rozbieganym miastem, a sympatyków tej najprostszej formy ruchu przybywa w sprinterskim tempie. Otóż 3 maja, podczas drugiej edycji Biegowego Pucharu Olsztyna,  na starcie w Parku Kusocińskiego stawiła się rekordowa liczba 367 uczestników! Wśród nich także adrenaline.pl team, złożony z pracowników naszej firmy. Tak duża frekwencja mogła być zasługą niemalże letniej pogody, która niewątpliwie zachęcała do aktywności fizycznej na wolnym powietrzu.

adrenaline.pl team

Zawodom towarzyszyła rodzinna atmosfera, ponieważ organizatorzy nie  zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach, którzy w zależność od kategorii wiekowej pokonywali dystans od 0,2 km do nawet 1,8 km. Cieszy fakt, iż coraz większa grupa dzieci i młodzieży zaczyna doceniać zalety płynące ze sportu i zdrowej rywalizacji opartej na zasadach fair play. Być może właśnie wśród nich jest przyszły mistrz świata lub olimpijski.

Tuż przed biegiem głównym w rytm muzyki odbyła się wspólna rozgrzewka pod okiem doświadczonych biegaczy i triathlonistów, braci Najmowicz. Punktualnie o godzinie 10:15 ponad 200 zawodników ruszyło na 5 km trasę. Mieli do pokonania dwie pętle o długości 2,5 km każda. Trasa pozwoliła wielu biegaczom na rozwinięcie skrzydeł, ponieważ okazała się dość łatwa technicznie. Obyło się bez niespodzianek w postaci długich podbiegów czy zbiegów, co jest jednak rzadkością w takich imprezach, tym bardziej, że Olsztyn do „płaskich” nie należy.

medale

Najszybciej metę przekroczył Dawid Worobiec, uzyskując fenomenalny czas 15:40, ustanawiając tym samym nowy rekord trasy. Natomiast wśród pań najlepsza okazała się Emilia Wołyniec, która zameldowała się na finiszu z czasem 20:55. Na każdego biegacza czekał medal. Dla niektórych uczestników to kolejna pamiątka do kolekcji, lecz dla większości z nas to symbol walki z własnym organizmem i słabościami. Pod koniec zawodów odbyło się przyznawanie nagród. Szczęśliwcy zostali obdarowaniu upominkami.

Kamil i Piotr

Kolejna rywalizacja została zaplanowana już na 31 maja. Na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Ukiel zawodnicy zmierzą się z dystansem 10 km. Czeka ich prawdziwy sprawdzian kondycyjny. Tym razem na trasie „górek” na pewno nie zabraknie.

Tak więc szykujcie nogi i do zobaczenia wkrótce!

Autor: Piotr Bogusz, biegacz, członek adrenaline.pl team

Fotorelacja #2 Olsztyn Biega >>