O przełamywaniu barier i pokonywaniu własnych słabości słów kilka, czyli relacja Fitmanii, olsztyńskiego stowarzyszenia crossfit, z zawodów Garage Games.
adrenaline.pl było partnerem wspierającym Fitmanię przy tym wydarzeniu – wspieraliśmy duchowo, trzymaliśmy kciuki, przekazaliśmy odzież i dalej trzymaliśmy kciuki!

Crossfit to coś więcej niż tylko sport – to styl życia, wspólna pasja, która łączy ludzi tworząc niesamowitą społeczność… Tak właśnie powstała nasza Fitmania.

Crossfit jest bardzo wszechstronny – nigdy się nie nudzi, bo każdy trening wygląda zupełnie inaczej. Jednego dnia pracujemy nad siłą, innego nad wytrzymałością, szybkością czy elementami gimnastyki. W crossficie nie chodzi o to, żeby być dobrym w jednej dziedzinie, ale o to żeby być jak najbardziej wszechstronnym, bo nigdy nie wiadomo czego możemy się spodziewać na treningu czy na zawodach.

Fitmania Olsztyn

W miniony weekend, 15-16 listopada 2014 r., reprezentacja Fitmanii Olsztyn uczestniczyła w największych zawodach crossfitowych w Polsce – Łódź Garage Games. Jest to liga składająca się z czterech eventów w danym sezonie. Każdy z zawodników rywalizuje indywidualnie, ale liczy się również klasyfikacja drużynowa. Po pierwszej rundzie Fitmania jest na wysokim 3 miejscu na kilkadziesiąt drużyn z całego kraju.

W sobotę odbyła się rywalizacja kategorii ELITE kobiet i mężczyzn. Mamy w tej kategorii jednego reprezentanta – naszego trenera – Bronka Olenkowicza. Jest to kategoria, w której nie ma żadnych ograniczeń co do ćwiczeń – można się spodziewać wszystkiego (zdarzyło się już pływanie czy nawet strzelanie) 😉 W ubiegłym sezonie Bronek dwukrotnie zajął pierwsze miejsce, a w poprzedniej rundzie udało mu się wywalczyć trzecią pozycję.

Jak to robią mistrzowie – filmik z Garage Games 2014

Każdy z zawodników walczy w trzech workoutach – wynikiem jest suma zajętych pozycji.

W pierwszym workoucie Bronek wywalczył pierwsze miejsce, w drugim również wygrał robiąc przysiad ze 140 kg sztangą nad głową. W trzecim, wyczerpującym 20 minutowym workoucie Bronek zajął 9 pozycję. Wyniki wszystkich zawodników ułożyły się w taki sposób, że aż 3 osoby znajdowały się na 2 miejscu – w tym Bronek, więc o ostatecznym wyniku decydowała dogrywka, której niestety nie udało mu się wygrać. Ale i tak cieszymy się z wysokiego czwartego miejsca.

Drugi dzień zawodów to zmagania kategorii OPEN i kategorii MASTERS (40+), w których zadania układne były w taki sposób, aby każdy trenujący mógł sobie z nimi poradzić. Mieliśmy reprezentantkę w kategorii kobiet, która weszła do półfinału i zajęła 16 miejsce. Kolejna reprezentująca nas kobieta, w kategorii MASTERS stanęła na podium, zajmując trzecią pozycję. Nasz zawodnik w kategorii MASTERS mężczyzn zajął drugie miejsce. Z pośród sześciu chłopaków, reprezentujących Fitmanię w kategorii OPEN mężczyzn, trzech weszło do półfinału, a jeden do finału.

Cieszymy się z osiągniętych wyników, ale zawody to dla nas coś więcej… ogromne emocje, niesamowity doping i atmosfera, możliwość sprawdzenia się z innym, ale przede wszystkim z samym sobą. To jest właśnie esencja crossfitu – pokonywanie własnych barier, zahamowań, przekraczanie granic własnych możliwości i wytrzymałości – daje to niesamowitą radość, satysfakcję. To nas właśnie jednoczy i sprawia, że jesteśmy tak zgraną ekipą. Dziękujemy za współpracę firmie adrenaline.pl, która ubrała naszych zawodników w profesjonalne koszulki Reeboka. Sprawdziły się doskonale zapewniając swobodę ruchów i wygodę podczas naszych zmagań.

Kolejna runda dopiero w kwietniu 2015, więc mamy sporo czasu na jeszcze lepsze przygotowanie się do tych zawodów.