Plecak ma być nie tylko wygodny. Liczy się również design. W końcu będziemy go nosić cały rok. Powinien odpowiadać najświeższym trendom, a także naszemu stylowi. Jednak poza tymi wytycznymi, najważniejsza jest wygoda i funkcjonalność. Jak więc wybrać plecak idealny?

Sprawa wcale nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Jeżeli plecak ma nosić dziecko w wieku wczesnoszkolnym, powinniśmy przede wszystkim kierować się wytycznymi, które podają Wojewódzkie Stacje Sanitarno-epidemiologiczne. Wszystko dlatego, że kształt i wykonanie tego akcesorium nie może wywoływać wad postawy. Oto wskazówki dotyczące wykonania plecaka, rzutujące na trafny wybór:

•ściana plecaka powinna być usztywniona i przylegać do pleców
• plecak powinien posiadać równe, szerokie szelki
• długość szelek ma umożliwiać swobodne zakładanie i zdejmowanie plecaka
• długość szelek ma powodować, że plecak będzie bez problemu przylegał do pleców
• szelki powinny być regulowane
• plecak powinien być jak najlżejszy

Wiele sportowych plecaków spełnia powyższe funkcje. Łączą w sobie design oraz przystosowanie do fizjonomii noszącego. Dlatego wystarczy nieco przyłożyć się do poszukiwań, by wśród wielu propozycji znaleźć plecak idealny.

Sportowe plecaki idealne do szkoły

Nasze plecaki to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby osób o dynamicznym stylu życia. Trenujesz, chodzisz na siłownię, albo sportowe zajęcia pozaszkolne? Wybierz plecak, który będzie odpowiadał twoim potrzebom.

Plecak Nike YA Cheyenne z regulowanymi ramionami poprawia komfort noszenia. Został podzielony na dwie komory, w których bez problemu umieścimy buty i najpo-trzebniejsze akcesoria, jednocześnie utrzymując porządek wewnątrz plecaka.

Plecak Nike FB Shield Standard wyposażony w oddzielną kieszeń na laptopa. Zo-stał wykonany z nieprzemakalnego materiału. Dzięki szerokim paskom i usztywnia-nym plecom jest bardzo wygodny w noszeniu.
Plecak sportowy Nike Max Air to propozycja nie tylko dla fanów „airmaxów”, ale również osób ceniących sobie wygodę noszenia. W ramiona plecaka zostały wszyte poduszki, które tłumią wstrząsy i równomiernie rozkładają ciężar. Wodoszczelny ma-teriał zabezpiecza zawartość plecaka przed wilgocią.

Plecak sportowy adidas BP POWER II. Idealny do noszenia książek jak również na trening. Został wyposażony w paski kompresyjne, które umożliwiają zmniejszenie bądź zwiększenie objętości. Posiada także regulowane szelki z podkładkami oraz uchwyt do wieszania.

Wygraj plecak i buty

Nie masz jeszcze plecaka do szkoły? Brakuje Ci butów na trening, nadchodzącą nową porę roku, albo po prostu chcesz odświeżyć szafę? Pędzimy z pomocą 😉 W naszym konkursie możesz wygrać plecak sportowy Nike All Access Fullfare oraz buty o wartości do 500 zł (dotyczy cen regularnych).

Wystarczy, że:
– polubisz nasz fanpage na FB (klik)
– przekonasz nas, dlaczego właśnie Ty masz dostać plecak i buty. W jaki sposób? Zaskocz nas! Możesz zrobić zdjęcie, kolaż, napisać wiersz bądź tekst przekonujący nas, że zestaw plecak + buty powinien trafić właśnie do Ciebie.

Na prace konkursowe czekamy pod adresem konkurs@adrenaline.pl do 31.08. włącznie. Tu znajdziesz regulamin konkursu back to school