Adidas od zawsze znany był z jednej najważniejszej rzeczy – tworzenia butów, które będą dopracowane w każdym calu.  Na przestrzeni lat gwiazdy sportu używały produktów tej marki, by z powodzeniem pobijać kolejne rekordy w swoich dziedzinach. Na całym globie istnieje też prawdopodobnie niewielki procent ludzi, którzy nigdy nie słyszeli o charakterystycznym logo w kształcie koniczyny i słynnych trzech paskach. Mając na celu budowanie nowych, bardziej otwartych relacji ze swoimi odbiorcami, zdecydował, że czas rozwinąć skrzydła w kierunku modeli bardziej stylowych.

 

WP_20150610_12_35_46_Pro

 

Istotną kwestią było stworzenie czegoś, co będzie jednocześnie połączeniem klasyki, jak i nowoczesnego, miejskiego stylu. Osiągniecie zamierzonego celu wymagało sięgnięcia do archiwalnych modeli, które uważane były za jedne z najlepszych biegówek na świecie. Mowa tutaj o serii butów ZX, a dokładniej ZX 8000 z 1989 roku, który dzięki swojej charakterystycznej konstrukcji płynnie przeszedł ze szlaków biegowych, na chodniki dużych miast.

 

WP_20150610_12_35_22_Pro

 

W ten sposób w 2013 roku powstał ZX FLUX. Model zdecydowanie charakteryzujący się prostotą wykonania, ale zarazem o nieograniczonych możliwościach designowych. Cholewka może być tworzona z różnego rodzaju materiałów, które w połączeniu z formowanym zapiętkiem, odpowiedzialnym za stabilizację cholewy tworzy niepowtarzalny wygląd, zdecydowanie zapadający w pamięć każdego użytkownika. Podeszwa pozostała całkowicie niezmieniona i wygląda prawie identycznie jak w modelu 8000, czyli jest bardzo miękka i wyposażona w Torsion System odpowiedzialny za naturalny ruch skrętny stopy.

 

WP_20150512_16_08_41_Pro

 

Dzięki nieograniczonej możliwości tworzenia nowych rozwiązań kolorystycznych, ZX FLUX jest modelem, który zdecydowanie przypadnie do gustu nie tylko tzw. Sneakerhead-ów, czyli kolekcjonerów butów sportowych, ale użytkowników w każdym wieku, gotowym otworzyć się na nowe style.  ZX FLUX to przyszłość naszych ulic, która zapowiada się bardzo kolorowo.

Autor: Łukasz Mroziński

 

adidas ZX FLUX można kupić na sklep.adrenaline.pl >>