• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 12 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

NIKE ODDYSEY REACT 2 SHIELD – buty stworzone do biegania w deszczu

2019-11-27
NIKE ODDYSEY REACT 2 SHIELD – buty stworzone do biegania w deszczuOkres jesienno-zimowy to czas, w którym warunki atmosferyczne skutecznie zniechęcają wiele osób do aktywności biegowej na świeżym powietrzu. Deszcz, śnieg i niska temperatura powietrza to czynniki, które powodują większe ryzyko upadku, a co za tym idzie - wymagają odpowiedniego sprzętu treningowego, by bieganie sprawiało nam przyjemność i było w pełni bezpieczne. Przy wyborze najlepszych butów do biegania powinniśmy zwrócić zatem baczną uwagę na wykorzystaną technologię zapewniającą lepszą przyczepność i nieprzemakalność w trakcie treningu biegowego. W tej sytuacji naprzeciw oczekiwaniom biegaczy wychodzi gigant biegowy Nike ze swoim modelem Odyssey React 2 w niezwykle popularnej i zaawansowanej technologicznie serii Shield.

Technologia Shield w trosce o komfort stopy biegacza


W 2012 roku firma Nike zaprezentowała światu technologię Shield charakteryzującą się zwiększoną oddychalnością i dużą odpornością na wodę, co czyni buty idealnymi na trudne warunki atmosferyczne. Co więcej, materiał ten doskonale odprowadza wilgoć, chroniąc przy tym stopę przed otarciami i nadmiernym przegrzaniem. Odpowiednio zastosowane, w pełni szczelne szwy gwarantują także ochronę na wilgoć zewnętrzną podczas opadów deszczu czy biegu po śniegu.

Lekkość i sprężystość – cechy pożądane przez każdego biegacza.


Mniejszy wydatek energetyczny podczas treningu biegowego można uzyskać dzięki niskiej wadze buta oraz jego dużej sprężystości względem podłoża, po którym się poruszamy. Buty biegowe Nike Odyssey React 2 z pewnością spełniają oba te kryteria. Zastosowana w nich technologia oparta na piance Nike React była uważnie testowana przez firmę Nike przez ponad 3 lata, czego finalnym efektem jest znakomita wytrzymałość oraz niska waga. Ponadto, podeszwa zewnętrzna butów została uzupełniona o specjalne rowki umożliwiające płynne odprowadzenie wody i ograniczające możliwość poślizgu, przez co bieganie staje się znacznie bezpieczniejsze.

NIKE ODDYSEY REACT 2 SHIELD

Widoczność na trasie podstawą bezpieczeństwa


Oprócz komfortu stopy podczas biegu warto zadbać także o swoje bezpieczeństwo - jesienią oraz zimą zmrok zapada stosunkowo szybko, przez co niewiele osób z powodu szkoły lub pracy ma możliwość odbycia treningu w warunkach zapewniających dobrą widoczność. O tym fakcie także pomyśleli projektanci butów Nike, kreując model butów biegowych Odyssey React posiadający odblaskowe detale. Oprócz całkowicie wyczernionej wersji butów zaprojektowana została też edycja, w której widoczne elementy w postaci koloru żółtego oraz fioletowego idealnie komponują się z przeważającą czernią oraz białym logiem Nike.

buty do biegania nike odyssey 2

Recenzja butów Nike Odyssey React 2 Shield na kanale YouTube adrenaline.pl


Przeczytanie informacji na stronie internetowej producenta to oczywiście nie wszystko – najlepszym sposobem na „nauczenie” się produktu jest osobiste przetestowanie go w warunkach treningowych. Na naszym kanale YouTube zamieściliśmy film, w którym nasz specjalista od butów do biegania opowiada o zaletach modelu Odyssey React 2 Shield i przybliża ich sylwetkę. Chcesz dowiedzieć się więcej o obuwiu biegowym? Zacznij śledzić nasz kanał YouTube, gdzie regularnie zamieszczamy materiały poradnikowe dla biegaczy!

Podsumowując


Buty biegowe Nike Odyssey React 2 Shield są idealnym wyborem dla osób chcących uprawiać treningi biegowe w okresie jesienno-zimowym. Zastosowane w nich technologie nie tylko chronią stopy użytkownika przed deszczem lub śniegiem, ale także powodują ich stabilność na śliskiej nawierzchni zapewniając idealny komfort termiczny w trakcie trwania całego treningu.
pixel