• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 12 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Nike Air Zoom Pegasus 36: godny następca swojego poprzednika

2019-06-10
Nike Air Zoom Pegasus 36: godny następca swojego poprzednika

Gigant sprzętu sportowego Nike nie ustaje w staraniach, aby stworzyć idealny but biegowy. Po zeszłorocznej premierze modelu Air Zoom Pegasus 35, który został świetnie przyjęty w światku biegaczy, przyszła kolej na następną odsłonę tego najpopularniejszego obuwia biegowego na świecie.

Air Zoom Pegasus 36 – co nowego?

Najnowsza odsłona "najkowych" biegówek szybko stała się jednym z głównych produktów promowanych na oficjalnej stronie Nike, dlatego gdy tylko pojawiły się w naszym sklepie, od razu wzięliśmy je pod lupę. Optycznie mogłoby się wydawać, że różnice pomiędzy obiema wersjami są naprawdę niewielkie, ale po wzięciu modelu Air Zoom Pegasus 36 na testy, po uprzednim długotrwałym użytkowaniu perfekcyjnych trzydziestek piątek, da się wyczuć zauważalną różnicę.

Po pierwsze: w wersji Pegasus 36 zastosowano znacznie większą ilość perforacji, co zapewnia stopie jeszcze większą przewiewność. Technologiczna siateczka w cholewce jest niezwykle istotna, ponieważ zapewnia stałą wentylację stopy, co całkowicie eliminuje problem przegrzania w miejscach szczególnie na to narażonych.

Drugą innowacją jest zastosowanie węższego kołnierza nad piętą, co sprawia, że ten but biegowy wydaje się smuklejszy ,a co za tym idzie - opory powietrza podczas biegania są niższe. Osobiście nie odczuliśmy różnicy, lecz jako amatorzy zdajemy sobie sprawę, że przy walce o rekord świata w maratonie i próbie pobicia dwóch godzin takie detale mogą grać absolutnie istotną rolę.

Po trzecie: Pegasus 36 jest lżejszy od swojego poprzednika. Tam, gdzie się dało, odchudzono ten model, między innymi poprzez zastosowanie krótszego języka. Różnica w wadze jest niby nieznaczna, ale ostatecznie może mieć wielkie znaczenie dla bardziej zaawansowanych biegaczy długodystansowych.

Buty biegowe z najwyższej półki

Podsumowując, cała seria Nike Pegasus to kapitalne buty biegowe. Idealnie sprawdzają się zarówno podczas uprawiania sportów biegowych amatorsko, jak i wyczynowo. Poduszka powietrzna na całej długości stopy daje doskonałą amortyzację a linki Flywire sprawiają, że Nike Pegasus jest doskonale dopasowany do stopy. Specjalnie zaprojektowano także podeszwę, która daje doskonałą przyczepność w prawie każdych warunkach.

Różnice pomiędzy Pegasus 35 i 36 są stosunkowo niewielkie i mogą mieć mniejsze znaczenie dla amatorów, lecz biegacze walczący o swoje życiówki z pewnością powinni wypróbować ten model jak najszybciej!


Na zdjęciu: buty biegowe Nike Air Zoom Pegasus 36Buty biegowe z najnowszej serii Nike Air Zoom Pegasus 36 są dostępne w sklepie adrenaline.pl w wersji zarówno męskiej, jak i damskiej.


Przeczytaj również:


W tym się biega w 2019 roku!

Nike "Throwback Future Pack" w adrenaline.pl


pixel