• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 12 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty
2018-11-09

Nike Mercurial Superfly, czyli synonim prędkości.

Każda z dyscyplin sportu ma do siebie to, że jej uprawianie wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu dedykowanego konkretnej dziedzinie. W piłce nożnej najważniejszym elementem wyposażenia zawodnika grającego w polu są buty, które na pierwszy rzut oka różnią się przede wszystkim kolorem. Nic bardziej mylnego - producenci swoje konkretne linie korków tworzą tak, aby każda z nich pasowała poszczególnym typom graczy. Dziś bierzemy pod lupę produkowaną przez firmę Nike serię Mercurial Superfly, której pierwszoplanowymi ambasadorami są sam Cristiano Ronaldo czy Kylian Mbappe.

Kylian Mbappe

Perfekcyjne dopasowanie

Model Nike Mercurial Superfly 6 Elite, bo tak dokładnie nazywają się te buty piłkarskie, jest gwarancją idealnego dopasowania do stopy, co niezwykle mocno wpływa na komfort jego użytkowania podczas meczu lub treningu. Za taki stan rzeczy odpowiadają dwa elementy, a pierwszym z nich jest nowoczesna 360-stopniowa konstrukcja cholewki, która bardzo ściśle otula stopę i w rzeczywistości sprawia wrażenie drugiej skóry. Testowaliśmy te buty i wiemy co mówimy - mając je na nodze czuliśmy się, jakbyśmy biegali w skarpetkach. Drugim rozwiązaniem poprawiającym dopasowanie jest specjalny wydłużony stan cholewki zwany potocznie "skarpetą", który wbrew pozorom nie jest tylko ładnie wyglądającym dodatkiem. Ta część buta poprawia dopasowanie w okolicy stawu skokowego i pozwala na jego lepsze wsparcie podczas szybkich zwrotów na boisku. 

BUTY MĘSKIE DO PIŁKI NOŻNEJ NIKE SUPERFLY 6 ELITE FG ŻÓŁTE AH7365-701
Na zdjęciu: Nike Mercurial Superfly 6 Elite


Niezwykła lekkość

Superfly 6 to nie tylko but znakomicie dopasowany do stopy, ale i lekki. Ba, mało powiedziane - te buty są ultralekkie! Biorąc je do reki aż ciężko uwierzyć, że jest to but do piłki nożnej, bo zamykając oczy można zapomnieć o tym, że w ogóle istnieją. Ten właśnie parametr sprawia, że idealnie nadają się one dla zawodników ofensywnych bazujących na szybkości i zwrotności - często o powodzeniu strzału, dryblingu czy pojedynku biegowego decydują najdrobniejsze detale, a jednym z nich jest właśnie jak najniższa waga używanych korków. Zarówno lekkość, jak i perfekcyjne dopasowanie możliwe są dzięki wykonaniu cholewki z rewolucyjnego materiału Flyknit, który znajduje swoje zastosowanie nie tylko wśród biegaczy.

BUTY MĘSKIE DO PIŁKI NOŻNEJ NIKE SUPERFLY 6 ELITE FG ŻÓŁTE AH7365-701
Na zdjęciu: Nike Mercurial Superfly 6 Elite


Kto używa modelu Nike Mercurial Superfly 6?


W wyjątkowo lekkim i dopasowanym do stopy modelu występują piłkarze od zawsze kojarzeni z szybkością, zwinnością i upodobaniem do pojedynków z defensorami drużyny przeciwnej? Mowa tu o takich gwiazdach światowej piłki, jak Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappe czy Alexis Sanchez. Pierwszoplanową postacią jest niewątpliwie Portugalczyk, który jest równocześnie właścicielem swojej dedykowanej kolekcji sygnowanej własnym nazwiskiem - jedną z nich jest CR7 Chapter 7, o której więcej możecie przeczytać w oficjalnym serwisie nike.com.

Cristiano Ronaldo w butach Nike Mercurial Superfly 6

Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo w modelu Nike Mercurial Superfly 6


Kylian Mbappe w modelu Nike Mercurial Superfly 6

Na zdjęciu: Kylian Mbappe w modelu Nike Mercurial Superfly 6


Alexis Sanchez w modelu Nike Mercurial Superfly 6

Na zdjęciu: Alexis Sanchez w modelu Nike Mercurial Superfly 6


Jaki poziom zaawansowania wybrać?

Najwyższy poziom zaawansowania modelu Nike Mercurial Superfly 6 ze względu na użycie absolutnie topowych rozwiązań wiąże się oczywiście z większym wydatkiem, dlatego wybór tej własnie wersji proponujemy zawodnikom wyczynowo uprawiającym piłkę lub zapalonym miłośnikom futbolu, którzy chcą w pełni poczuć się jak ich boiskowy idole widywani na ekranie telewizora. Mamy jednak dobrą wiadomość dla osób z mniej zasobnym portfelem - dostępne są również "niższe modele", które nie są aż tak bardzo zaawansowane technologicznie, jednak cały czas projektowane są z myślą o zapewnieniu szybkości, zwrotności i dopasowaniu do stopy.

Buty piłkarskie z serii Nike Mercurial Superfly 6 są dostępne w sklepie adrenaline.pl


 

Przeczytaj również:

 

Ukłon w stronę fanów futbolu, czyli adidas Sobakov

Wskazówki, jak czyścić buty piłkarskiepixel