Logo adrenaline.pl

Buty męskie Nike Air Max 720

ilość znalezionych towarów: 4

Historia Air Max 720

Przez wiele lat buty Nike Air Max kojarzone były przede wszystkim ze sportem – mimo, że tysiące osób nosiły je na co dzień, to docelowo było to specjalistyczne obuwie przeznaczone dla biegaczy. Od pewnego czasu amerykański brand patrzy szerzej, czego efektem są sneakery Air Max projektowane z myślą o linii lifestyle – pierwszym takim modelem były buty Nike Air Max 270. Produkt ten cechował się zastosowaniem obfitej poduszki gazowej w strefie pięty, jednak przy swoim kolejnym projekcie marka Nike poszła jeszcze dalej – tym razem zastosowano gigantyczną amortyzację na całej długości stopy. Rezultatem działań designerów jest seria Air Max 720, czyli buty Nike z największą dotychczas poduszką gazową w historii. Co było inspiracją dla nazwy buta? Chodzi tu właśnie o wspomnianą poduszkę, bo 720 to liczba, która odnosi się do jej widoczności – 360 stopni horyzontalnie oraz 360 stopni wertykalnie wokół buta. Warto dodać, że pierwsze kolorystyki w linii Nike Air Max 720 były inspirowane naturą oraz związanymi z nią zjawiskami, takimi jak wchód i zachód słońca czy Zorza Polarna – zabieg ten miał dodać nowemu modelowi dodatkowej energii.

Nike Air Max 720 – co je wyróżnia?

Tak, jak wspomnieliśmy powyżej – najbardziej charakterystycznym elementem linii Air Max 720 jest wyjątkowa poduszka gazowa na całej długości podeszwy. Amortyzacja ta jest największą spośród wszystkich, jakie zastosowano w dotychczasowej historii firmy – w przypadku modelu 720 jest to aż 38mm wysokości. Takie rozwiązanie sprawia, że otrzymujemy naprawdę wybitną sprężystość i amortyzację, co wiąże się z poczuciem wygody i maksymalnym komfortem nawet podczas wielogodzinnego użytkowania. Warto wspomnieć też o aspekcie wizualnym, jaki zapewnia takie rozwiązanie – część poduszki wystaje poza granice stopy, przez co można odnieść wrażenie, że użytkownik stoi na dętce lub napompowanym koturnie. Cholewka butów Nike Air Max 720 wykonana została z przewiewnego i lekkiego materiału, który zapewnia świetną oddychalność oraz dopasowanie do stopy, z kolei profilowane linie przypominające fale oraz połyskujące dodatki nadają niepowtarzalnego charakteru.

Buty Air Max w adrenaline.pl

Jeżeli chodzi o buty męskie Nike, to model Air Max 720 jest jednym z najciekawszych, jakie można wybrać do codziennego użytku wśród fanów sportowego stylu. Nie jest to oczywiście jedyna warta uwagi propozycja w sklepie adrenaline.pl – w ofercie znajdziesz równie interesujące sneakery męskie, które świetnie sprawdzą się w codziennych stylizacjach. Buty męskie Air Max to połączenie efektownego designu z niepowtarzalnym komfortem i wygodą zapewnioną przez poduszkę gazową, dzięki czemu są tak chętnie wybierane przez klientów na całym świecie. Kupując buty Nike w sklepie adrenaline.pl masz gwarancję, że otrzymasz produkt w pełni oryginalny – dzięki bliskiej współpracy firmy z amerykańską marką wszystkie oferowane buty i odzież pochodzą z magazynów producenta i są jak najbardziej autentyczne.

    pixel