Logo adrenaline.pl

Buty męskie Nike Air Max 97

ilość znalezionych towarów: 5

Air Max 97 historia

Jak wskazuje sama nazwa modelu, buty Air Max 97 trafiły na rynek w 1997 roku, a za ich design odpowiadał Christian Tresser – nowy nabytek firmy, który po pracy w Reeboku otrzymał angaż jako młody projektant. Po sukcesie wcześniejszych modeli na Tresserze ciążyła niemała presja, jednak oceniając jego pracę z perspektywy czasu – zrobił on kawał dobrej roboty. Inspiracją dla serii Air Max 97 był jeden z ziemskich żywiołów, czyli woda, a konkretnie moment opadania kropli na taflę. Odniesieniem do tego zjawiska są otaczające cholewkę charakterystyczne wzory, które od stały się jednym ze znaków rozpoznawczych linii. O czym jeszcze warto wspomnieć? Nie można zapomnieć o istotnym fakcie, iż AM97 były pierwszymi butami, które posiadały widoczną pełnowymiarową poduszkę Air na całej długości podeszwy.

Co wyróżnia Nike Air Max 97?

Seria z 97 roku aż do dziś cieszy się sporą popularnością, zatem warto zastanowić się, dlaczego warto kupić Nike Air Max 97? Cholewka tego modelu to świetne połączenie syntetycznego materiału, skóry oraz tkaniny, co zapewnia nie tylko trwałość, ale i dopasowanie oraz wygodę na najwyższym poziomie. Opisując Air Max 97 męskie nie można zapomnieć o wspomnianej już poduszce gazowej Max Air, którą umieszczono na całej długości podeszwy. Dzięki tej technologii but gwarantuje maksymalną amortyzację, miękkość oraz niesamowitą wygodę, co pozwala na ich długotrwałe użytkowanie. Nowatorskim i bardzo efektownym wizualnie rozwiązaniem jest też specjalnie zaprojektowany system sznurowania od wewnętrznej strony środka buta, co sprawia, że Nike Air Max 97 męskie można jeszcze lepiej dopasować do stopy. Poza nowinkami technologicznymi i jakością materiałów należy wspomnieć o designie, którego inspiracją była kropla uderzająca o powierzchnię wody – nadaje to butom niepowtarzalnego charakteru.

Buty Air Max adrenaline.pl

Jeżeli interesują Cię buty Nike męskie i chcesz zakupić nową parę, to warto sprawdzić bogatą ofertę sklepu adrenaline.pl. Na stronie sklepu dostępnych jest wiele modeli z serii Air Max, które uchodzą za najbardziej popularne buty Nike na świecie. Jeżeli lubisz nieco bardziej klasyczne odmiany, to możesz wybrać wersje Air Max 90, 95 czy też 97, a jeżeli chcesz dodać do swojej stylizacji nieco nowoczesności, to ciekawym wyborem będzie futurystyczna linia AM 2090. Wszystkie buty Nike Air Max w sklepie adrenaline.pl są w pełni oryginalne i pochodzącą wprost od producenta, dlatego nie trzeba martwić się o ich autentyczność i jakość wykonania.

    pixel