• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty
2021-08-02

Jakie rękawiczki na siłownię

Wchodząc na siłownię zastanawiasz się pewnie, dlaczego tak dużo trenujących osób przynosi ze sobą rękawiczki do ćwiczeń. Nie jest to wyłącznie chęć pójścia za modą czy też popisywanie się przed innymi – rękawiczki na siłownie bierze się po to, aby poprawić komfort treningu oraz zadbać o kondycję skóry dłoni. Odpowiednio dobrana odzież i buty do treningu to nie wszystko, dlatego warto zaopatrzyć się także w niezbędne akcesoria, wśród których rękawiczki sportowe na siłownię stanowią prawdopodobnie numer jeden na liście „must have”. Jak wybrać odpowiednie rękawiczki do ćwiczeń na siłowni? Jak wybrać męskie rękawice treningowe i jak wybrać rękawice damskie? Dowiedz się wszystkiego, co niezbędne, zanim kupisz sobie odpowiednie rękawiczki na siłownię!

Rękawiczki treningowe

Rękawiczki na siłownie to rzecz, w którą powinien zaopatrzyć się każdy bywalec klubów fitness – są lekkie, łatwo zmieścić je do torby czy plecaka, a przy tym nie kosztują zbyt wiele. Wielu osobom może się wydawać, że rękawiczki sportowe na siłownię to lekka popisówka i działanie w stylu „więcej sprzętu, niż talentu”, jednak jest to bardzo błędne i mocno uproszczone myślenie! Rękawiczki do ćwiczeń na siłowni spełniają dwie główne funkcje, które mocno przemawiają za ich kupnem:

  • Poprawiają i wzmacniają one chwyt oraz skutecznie usztywniają nadgarstek, a co za tym idzie – znacznie zwiększają efektywność treningu. Rękawiczki sportowe na siłownię z dodatkowym usztywnieniem świetnie ustabilizują pozycję oraz działanie stawu nadgarstkowego, co istotne jest przede wszystkim podczas ćwiczeń z użyciem dużych ciężarów. Używając rękawiczki do ciężarów możemy nie tylko usprawnić chwyt, ale również zwiększyć bezpieczeństwo treningu oraz zminimalizować ryzyko kontuzji dłoni.

  • Skutecznie chronią mocno wrażliwą na urazy skórę dłoni przed nieprzyjemnymi otarciami, pęcherzami czy odciskami. Podciągając się na drążku lub korzystając ze sztangi lub hantli narażamy się na powstawanie mocno uciążliwych kontuzji, które mogą wyłączyć na z treningu na kilka lub kilkanaście dni. Mając rękawice do treningu znacznie minimalizujemy ryzyko tego typu dolegliwości, dlatego warto zawsze mieć je ze sobą.

Kupując rękawiczki na siłownię i wydając na nie dosłownie kilkadziesiąt złotych w szybki i prosty sposób poprawiamy jakość swojego treningu oraz bezpieczeństwo, co ostatecznie da nam więcej radości z podejmowania aktywności fizycznej i pozwoli wyrzucić z głowy myśli o ewentualnej kontuzji czy też wyślizgującym się z dłoni ciężarze. Wiele osób twierdzi, że prawdziwi faceci nie potrzebują tego typu sprzętu, jednak nie daj się nabrać na tego typu gadki – rękawiczki na siłownie to bardzo przydatny i niezwykle często używany atrybut ogromnej liczby fanów sportu.

Rękawice do ćwiczeń – jakie wybrać?

Pierwszym kryterium, jakim powinniśmy kierować się wybierając swoje nowe rękawiczki do siłowni jest ich przeznaczenie, a konkretnie rodzaj ćwiczeń, do którego chcemy ich używać. Jeżeli nie będziesz używać wolnych ciężarów i dużego obciążenia, a zamiast tego często podciągasz się na drążku lub chętnie korzystasz z maszyn, to wystarczającą opcją będą rękawiczki sportowe na siłownie z króciutkim zapięciem bez dodatkowego usztywnienia. Wybierając takie rękawice do treningu zapewnisz sobie odpowiedni chwyt i uchronisz się przed otarciami skóry dłoni, a o to przecież głównie chodzi przy tego rodzaju akcesoriach. Sprawa wygląda nieco inaczej, jeżeli chcesz trenować znacznie bardziej intensywnie i używać hantli czy sztangi z dużym obciążeniem. W przypadku takiego rodzaju treningu najlepiej sprawdzą się rękawice do podnoszenia ciężarów z dodatkowym usztywnieniem nadgarstka w formie długiego zapięcia oplatającego rękę. Rękawiczki do ciężarów z takim dodatkiem jednocześnie zwiększają bezpieczeństwo, poprawiają chwyt oraz zwiększają efektywność treningu, co pozwala na szybsze robienie progresu oraz ciągłe zwiększanie swojej siły i sprawności przy użyciu większego obciążenia.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując rękawiczki na siłownie?

  • Amortyzacja – dobre rękawiczki do sztangi czy rękawiczki do ciężarów na swojej powierzchni będą miały specjalne elementy amortyzujące ciężar trzymany w dłoniach. Dodatkowa warstwa materiału czy też żelowe wkładki umiejscowione zazwyczaj na środku dłoni pozwolą uniknąć bezpośredniego kontaktu z przyrządami treningowymi i zmniejszą odczuwalny ciężar, który może przeszkadzać podczas ćwiczeń lub powodować dyskomfort. Wyściółka, jaką mają rękawice do treningu może mieć bardzo różne grubości, dlatego od Twoich osobistych preferencji zależy, jak dużą amortyzację chcesz odczuwać podczas treningu.

  • Dopasowanie do dłoni – rękawiczki do ciężarów muszą być idealnie skrojone pod wymiar Twojej ręki, gdyż nieodpowiednie dopasowanie sprawi Ci tylko same problemy. Zbyt ciasne rękawiczki do ćwiczeń będą mocno uciskać dłoń, czego efektem będą problemy z krążeniem krwi czy też niepotrzebne otarcia lub odciski. Z drugiej strony, zbyt luźne rękawiczki na siłownię mogą przesuwać się podczas ćwiczeń lub nawet spaść z dłoni, co jest nie tylko mało komfortowe, ale przede wszystkim niebezpieczne. Przed zakupem warto zapoznać się z dokładną tabelą rozmiarów podaną przez producenta i ewentualnie wymienić kupiony model na inny rozmiar (w przypadku zakupów online) lub po prostu przymierzyć dwa rozmiary, jeżeli rękawice do ciężarów kupujemy w sklepie stacjonarnym.

  • Materiał – na rynku dostępne są rękawiczki do sztangi zarówno materiałowe, jak i skórzane. Ten pierwszy rodzaj zapewnia znacznie lepszą oddychalność i cyrkulację powietrza, a do tego jest bardziej elastyczny i pozwala znacznie łatwiej dopasować go do dłoni, co ma spore znaczenie przy zakupach online. Skórzane rękawice do podnoszenia ciężarów to z kolei znacznie większa wytrzymałość, ściślejsze przyleganie do dłoni, lepsza przyczepność oraz większe bezpieczeństwo dla dłoni podczas ćwiczeń. Wybierając materiał, z jakiego będą wykonane Twoje rękawiczki na siłownię kieruj się swoim przekonaniem i preferencjami, a nie opiniami innych osób – najlepiej przymierzyć je samemu i podjąć decyzję mając na dłoni jeden i drugi rodzaj.

Rękawiczki na siłownię męskie

Co mężczyzna, to inny wymiar i rodzaj dłoni – tutaj rękawiczki na siłownię męskie są mocno indywidualną sprawą. Pomyśl, jakie ćwiczenia wykonujesz najczęściej i przy których przydałoby Ci się dodatkowe wsparcie. Rękawiczki do ćwiczeń męskie z materiału czy też ze skóry to kwestia Twoich osobistych preferencji, dlatego dobrze przemyśl swój wybór i nie kupuj pierwszej lepszej pary, bo nie o to w tym wszystkim chodzi. Rękawice do ćwiczeń męskie mają Ci pomóc poprawić chwyt i zwiększyć efektywność oraz bezpieczeństwo, a nie być tylko dodatkowym gadżetem w treningowej torbie. Jeżeli używasz większego obciążenia, to warto zadbać, aby Twoje rękawiczki męskie na siłownię miały dodatkowe usztywnienie wokół nadgarstka. Co do wzorów i kolorów, to wybór jest naprawdę ogromny – wchodząc na stronę ze sportowym sprzętem znajdziesz rękawiczki na siłownie męskie w najróżniejszych odsłonach.

Rękawiczki na siłownię damskie

Jeśli chodzi o rękawiczki na siłownie damskie, to… tutaj temat nie różni się wiele od sprzętu dla mężczyzn. Taki sam rodzaj amortyzacji, wsparcie nadgarstka czy też rodzaj materiału - damskie rękawiczki na siłownie są praktycznie takie same. Praktycznie, ale nie dokładnie takie same, bo są tu oczywiście subtelne różnice w kwestii samego designu i kolorystyki. Rękawiczki damskie na siłownię to często kolorowe akcesoria, które oprócz przydatności mają pełnić też walor ozdobny, na co mężczyźni w swoim przypadku raczej uwagi nie zwracają. Należy jednak pamiętać, że rękawiczki na siłownię damskie w rozmiarze L to nie to samo, co męski rodzaj w tym samym rozmiarze – zanim wybierzesz swoją parę koniecznie sprawdź tabelę z wymiarami!

 

pixel