• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty
2021-08-02

Strój na jogę - jak się ubrać

Nie tylko bieganie, pływanie czy też siłownia zyskują coraz większe grono zwolenników – bardzo dużo osób zaczyna przekonywać się do jogi i często decyduje się podjąć ten właśnie rodzaj aktywności fizycznej. Aby wyciągnąć z zajęć jak najwięcej korzyści należy pamiętać o tym, aby mieć na sobie odpowiednie ubrania do jogi pozwalające przejść przez praktykę mając pełną swobodę ruchu. Jaki strój do jogi będzie najlepszym wyborem? Jak się ubrać na zajęcia jogi, aby czuć się w pełni komfortowo? Sprawdźmy, jak prawidłowo przygotować się do najbliższego treningu!

Jak się ubrać na jogę?

Bardzo istotną sprawą w przypadku tego typu treningu ciała i umysłu jest to, aby wyposażyć się w prawidłowy strój do jogi. Co oznacza w ogóle stwierdzenie „odpowiedni strój na jogę”? Musi być on przede wszystkim w stu procentach wygodny i komfortowy – to absolutnie najważniejsza zasada! Mając na sobie właściwe ubrania joga staje się znacznie łatwiejsza, przyjemniejsza i, co bardzo ważne, przynosi o wiele więcej korzyści ćwiczącej osobie. Ubrania do jogi muszą być na tyle dopasowane do ciała, aby pozwolić na przechodzenie do kolejnych pozycji bez jakiegokolwiek krępowania ruchów. Strój na jogę przylegający do ciała będzie o tyle istotny, iż pozwoli on idealnie dostrzec ułożenie ciała i poprawność wykonywania wskazanych ruchów, a co za tym idzie – da on możliwość instruktorowi, aby na bieżąco korygować postawę i udzielać niezbędnych wskazówek swoim podopiecznym. Dopasowane ubrania do jogi, zwłaszcza te w górnej części ciała, będą o wiele lepszym rozwiązaniem także dlatego, iż nie będą one przeszkadzały podczas wykonywania pozycji odwróconych. Nikt nie chce przecież, aby odkryty brzuch czy też zbyt luźna bluzka burzyły spokój i koncentrację niezbędną do pełnego wczucia się w praktykę.

Omawiając prawidłowy strój joga wymaga nie tylko odpowiedniego kroju, ale także materiału, z jakiego będzie on wykonany. Jakie tworzywo wybrać i w jaki strój na jogę powinniśmy ubierać się podczas ćwiczeń? Dobrą opcją będą ubrania do jogi wykonane z tkaniny zawierającej naturalne włókna, które odpowiednio zachowują się na ciele i nie krępują ruchów praktykującej osoby. Len czy bawełna to materiał, który będzie świetnym wyborem w momencie, gdy kompletujesz swoją garderobę pod tytułem „ubrania joga” – zapewnia on odpowiednią przewiewność oraz świetnie wpływa na cyrkulację powietrza, co zapewnia skórze suchość i pełen komfort podczas ćwiczeń. Zakładając na siebie nieodpowiednią odzież nie tylko narażamy się na nadmierną potliwość przeszkadzającą w poprawnym wykonywaniu ćwiczeń, ale też na nieprzyjemne otarcia, które ostatecznie tylko zniechęcą Cię do jogi.

Strój na jogę

Analizując to, w czym praktykowana powinna być joga odzież sportowa damska i męska nie mają między sobą zbyt wielu różnic – w jednym i drugim przypadku należy stawiać na pełną swobodę ruchów oraz odpowiednie dopasowanie stroju do ciała. Nieważne, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną – pierwszym elementem ubioru powinna być bawełniana, dobrze przylegająca koszulka, która nie będzie zasłaniać Ci oczu i nie odkryje brzucha powodując zawstydzenie czy też rozproszenie podczas ćwiczeń. Wiele pozycji wymaga sporej aktywności w obrębie obręczy barkowej, dlatego można zastanowić się nad tym, aby założyć na sobie t-shirt bez rękawów – na pewno jeszcze bardziej zwiększy on swobodę ruchów, a do tego pozwoli prowadzącemu znacznie lepiej dostrzec i poprawić ewentualne błędy. Badając odpowiedni strój do jogi cenną uwagą będzie też zadbanie o to, aby treningową koszulkę włożyć w spodenki – wspominaliśmy już o tym, że należy unikać zbyt luźnych koszulek mogących zakłócić spokój podczas praktyki, a taki właśnie manewr jeszcze lepiej uchroni nas przed tego typu wpadką. Jeżeli jesteśmy już w tym miejscu i zastanawiamy się, jaki strój na jogę wybrać, to czas przejść do spodenek. Spodenek, czyli krótkich, komfortowych szortów, a nie obszernych dresów czy też kolorowych, sztywnych wersji przeznaczonych raczej do wyjścia na plażę. Jeżeli temperatura jest nieco niższa, a Ty chcesz zapewnić swojemu organizmowi odpowiednią ciepłotę, to niezłą alternatywą będą też legginsy z miękkiego, elastycznego materiału, który nie będzie powodował dyskomfortu czy blokady podczas wykonywania ćwiczeń. Rozkrok, podniesienie nogi czy też płynne przechodzenie z jednej pozycji do drugiej – tego rodzaju ruch sprawia, że mając na sobie odpowiedni strój joga w Twoim wykonaniu będzie wchodziła na coraz wyższy poziom.

No dobrze, różnic między Paniami i Panami zbyt wielu nie ma, ale nie mówimy, że nie ma ich w ogóle. Kobiety posiadają przecież pewne atuty, o które muszą odpowiednio dbać podczas różnego rodzaju aktywności – mamy tu oczywiście na myśli odpowiednią bieliznę, a konkretnie biustonosz sportowy, który musi uzupełniać każdy strój do jogi damski. Sportowy stanik zapewni kobietom poprawne wsparcie dla piersi oraz pozwoli trzymać prawidłową postawę ciała podczas ćwiczeń, co znaczenie będzie miało zwłaszcza u kobiet, których biust jest nieco bardziej obfity i wymaga dodatkowego zabezpieczenia. Musisz mieć świadomość, że kompletując swój strój do jogi damski nie możesz zapomnieć o tym elemencie – pomijając go możesz narazić się na dyskomfort, a także nieprzyjemne urazy, które zniechęcą Cię do kolejnych treningów.

Dowiedz się, jak dopasować stanik sportowy. Wszystko, co musisz wiedzieć kupując stanik sportowy – jak dobrać, jaki wybrać, gdzie kupić.

Skoro wiemy już, czym wyróżnia się strój do jogi damski możemy przejść do ostatniej sprawy. Mamy świadomość, czym jest joga jak się ubrać i na co zwracać uwagę zarówno w górnych, jak i dolnych partiach ciała – co zatem zrobić ze stopami? Proste – nie zakładać na nie ani butów, ani skarpet! Bose stopy pozwolą Ci jeszcze lepiej panować nad prawidłową postawą, kontrolować swoje ciało podczas wykonywanych pozycji oraz zachować przyczepność poprzez uniknięcie poślizgnięcia się na podłodze czy też macie.

 

pixel