• 30 dni na zwrot
 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Ekspresowa wysyłka
 • Wysyłamy do Paczkomatów
 • Operator 8 salonów Nike i Adidas
 • Oryginalne produkty
2021-07-05

Trening siłowy dla kobiet

Ciężary, żelastwo, wyciskanie, muskuły, masa – jeszcze niedawno wiele osób w ten właśnie sposób wyobrażało sobie treningi na siłowni i z góry wrzucało je do szufladki oznaczonej napisem „tylko dla mężczyzn”. Jak to dobrze, że nasza świadomość coraz śmielej zmierza we właściwym kierunku i tego typu przekonania stają się po prostu nieaktualne – ćwiczenia siłowe dla dziewczyn to przecież nie tylko nic złego, ale przede wszystkim totalnie normalna sprawa! Jeżeli zastanawiasz się nad tym czy treningi na siłowni rzeczywiście są dla Ciebie, to z wielką przyjemnością opowiemy Ci o tym rodzaju aktywności i postaramy się, aby pierwszą czynnością po przeczytaniu tego artykułu było sprawdzenie lokalizacji i cennika najbliższego klubu fitness. Dlaczego ćwiczenia siłowe dla kobiet to świetne rozwiązanie? Jak może wyglądać efektywny trening siłowy w domu dla pań? W jaki sposób powinien przebiegać trening na siłowni dla początkujących pań? Czas rozwiać parę wątpliwości i zrobić pierwszy krok w kierunku poprawy sylwetki i zadbania o formę fizyczną!

Ćwiczenia siłowe dla kobiet

Rozważania na ciekawy temat, jakim jest trening siłowy dla kobiet zacznijmy od wyjaśnienia, dlaczego wiele kobiet przez długi czas nie brało go w ogóle pod uwagę? Odpowiedź jest banalnie proste – mnóstwo Pań rezygnowało z tego rodzaju aktywności bojąc się, że po kilku wizytach na siłowni będą wyglądać jak mężczyźni. Trening siłowy dla dziewczyny nie jest tym samym, co ćwiczenia dla faceta, jednak kobiety zazwyczaj boją się nadmiernego przyrostu masy mięśniowej. Drogie Panie, jest to wielki błąd! Doskonale wiemy, że bycie „umięśnioną” dla każdej z Was oznacza co innego, jednak ustalenie granic estetyki co do wyglądu sylwetki jest przecież sprawą indywidualną dokładnie tak samo, jak odpowiedni plan treningowy dla dziewczyny. Owszem, branżowe czasopisma bardzo często pokazują ćwiczące kobiety jako dość masywne, mocno zbudowane i wyrzeźbione, jednak należy pamiętać, że są to profesjonalistki, które nie muszą być przecież wiernym wzorem do naśladowania dla Pań ćwiczących amatorsko. Aby przejść przedstawianą w magazynach czy też internecie tego typu metamorfozę trzeba poświęcić bardzo, ale to bardzo dużo pracy i wyrzeczeń, dlatego kobietom trenującym amatorsko bez specjalistycznej i skrupulatnie wyliczonej co do kalorii diety czy też dopiętego na ostatni guzik planu nie grozi aż tak nagła zmiana sylwetki.

Po krótkim wstępie czas przejść do konkretów. Budowanie mięśni to proces długotrwały, zwłaszcza u kobiet, co uwarunkowane jest specyfiką ich budowy ciała czy też różnicami hormonalnymi, dlatego nie trzeba mieć obaw, że po kilku treningach wyjdzie się z klubu z wrażeniem nabrania męskich kształtów. Biorąc się za trening siłowy dla kobiet nie można już na starcie przesadzać z obciążeniem i czasem przeznaczonym na ćwiczenia, jednak z biegiem czasu należy pamiętać, że nie może być on wykonywany przy wykorzystaniu zbyt małego ciężaru, a co za tym idzie: być nieefektywny, ponieważ wtedy razem z tkanką tłuszczową spala się mięśnie. Wspomniane mięśnie charakteryzują się tym, że mają większą gęstość od tłuszczu, przez co zajmują mniej miejsca na ciele - jeśli traci się tłuszcz i zyskuje mięśnie, to można utrzymać swoją wagę lub nieco ją zwiększyć, ale być jednocześnie szczuplejszym i wyglądać o wiele atrakcyjniej. Ćwiczenia siłowe dla dziewczyn od samego początku mogą dla Ciebie być świetną inwestycją na przyszłość, gdyż im więcej mięśni uda Ci się zbudować, tym więcej kalorii możesz potem spalić podczas aktywności. Pamiętaj tylko, aby nie zawsze sugerować się tym, jak ćwiczą inni, którzy często wybierają bardzo duże ciężary i wykonują nimi małą liczbę powtórzeń - jeżeli w głównej mierze chcesz się wzmocnić i poprawić swoją sylwetkę, to śmiało możesz robić to mniejszym obciążeniem i zwiększyć liczbę wykonywanych powtórzeń. Siłownia dla początkujących dziewczyn to oczywiście w dużym stopniu odpowiedni trening, a konkretnie jego częstotliwość, dobierane obciążenie oraz poprawna technika, ale również typ ciała, genetyka, dieta i regeneracja - całość sprowadzona do wspólnego mianownika wpływa na to, jak bardzo efektywny będzie trening siłowy dla pań i jak wyglądać będzie poddana ćwiczeniom sylwetka.

Jeżeli zaczyna przekonywać Cię pomysł na trening dla początkujących dziewczyn, to koniecznie zapamiętaj jeszcze trzy krótkie „złote myśli”, które powinny sprawić, że nastawisz się do tego jeszcze bardziej pozytywnie:

 • Trening siłowy dla kobiet = dodatkowy wystrzał endorfin, który pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne oraz daje zastrzyk dodatkowej energii każdego dnia!

 • Ćwiczenia siłowe dla dziewczyn = przyspieszony metabolizm, który świetnie wpływa na kształtowanie atrakcyjnej i wysportowanej kobiecej sylwetki!

 • Siłownia dla początkujących Pań = poprawiona i bardziej atrakcyjna sylwetka, a co za tym idzie - większa pewność siebie pozwalająca osiągać lepsze rezultaty w każdej dziedzinie życia!

Trening siłowy dla kobiet w domu

Wiesz, co najlepsze ma w sobie trening siłowy dla początkujących pań? To, że możesz wykonać go nawet w swoim własnym domu! Aby Twój trening siłowy dla dziewczyny w domu był w pełni efektywny warto, abyś przed jego rozpoczęciem wyposażyła się w matę oraz gumy lub taśmy oporowe, które są w tym przypadku sprzętem na wagę złota. Oprócz wymienionych akcesoriów podczas tego rodzaju aktywności świetnie sprawdzą się też używane na co dzień przedmioty, takie jak butelki z wodą czy też całe ich zgrzewki (zależnie od poziomu zaawansowania lub wykonywanego ćwiczenia), które posłużą Ci jako obciążenie dodatkowo aktywujące pracę mięśni.

Trening dla początkujących kobiet, które decydują się ćwiczyć w domu powinien zawierać różnego rodzaju czynności pobudzające do pracy wszystkie partie mięśniowe, które śmiało można skutecznie wykonać bez specjalistycznego sprzętu z siłowni.

Ćwiczenia mięśni nóg na trening dla początkujących dziewczyn:

 • Przysiady

 • Wykroki

 • Zakroki

 • Krok odstawno-dostawny z użyciem taśmy oporowej

 • Wznosy bioder w leżeniu na macie

 • Bieg w miejscu

Ćwiczenia dla początkujących dziewczyn – mięśnie ramion, bicepsów oraz tricepsów:

 • Boksowanie

 • Uginanie ramion przy użyciu butelek z wodą

 • Uginanie ramion przy użyciu gumy oporowej

 • Odwrócone pompki w oparciu o łóżko/kanapę

 • Prostowanie ramion przy użyciu gumy oporowej

 • Wyciskanie butelek ponad głowę

 • Wznosy boczne butelek

Plan treningowy dla dziewczyny na domowe ćwiczenia na plecy, brzuch i klatkę piersiową:

 • Pompki (dla mniej zaawansowanych kobiet mogą być z kolanami opartymi o podłogę)

 • Wypychanie butelek/całej zgrzewki w leżeniu na macie

 • Wiosłowanie butelkami w opadzie

 • Przyciąganie gumy oporowej do klatki piersiowej w pozycji siedzącej

 • Świeca

 • Plank (tzw. deska)

 • Przyciąganie kolan do klatki piersiowej w pozycji leżącej lub siedzącej

Przeprowadzając trening siłowy kobiecy plan Twoich ćwiczeń powinien zakładać wykonanie po 12-20 powtórzeń (lub 30 sekund) każdego ruchu – wybierz kilka ćwiczeń na każdą z partii i wykonaj trzy takie obwody. Gwarantujemy, że nawet, jeśli niedostępna jest siłownia trening kobiecy wykonany w domu może również dać Ci nieźle w kość!

Plan treningowy dla początkujących kobiet

Trening siłowy w domu dla Pań to bardzo fajna sprawa, jednak mając do dyspozycji w pełni wyposażoną siłownię możesz wykonać założoną pracę jeszcze lepiej i wprowadzić do swojej aktywności niezbędna różnorodność ruchu. Szukając w sieci plan treningu na siłowni dla pań z pewnością znajdziesz mnóstwo propozycji, które pozwolą Ci ustalić ciekawy schemat działania będący połączeniem solidnej roboty oraz wielkiej przyjemności. Trening na siłowni dla początkujących Pań będzie z pewnością czymś nowym i może spowodować pewne zagubienie na starcie, dlatego w takim przypadku dobrą opcją może być rozpoczęcie tej przygody pod okiem wykwalifikowanego instruktora lub trenera personalnego, który swoją wiedzą wprowadzi Cię w świat treningu siłowego. Pamiętaj, że ćwiczenia na siłowni dla początkujących dziewczyn nie powinny być dla Ciebie powodem do wstydu i skrępowania w obecności innych osób na Sali – każdy w końcu kiedyś zaczynał i nikt nie rodził się specjalistą w danej dziedzinie! Jeżeli jesteś już gotowa na trening i masz już odpowiednio ułożony do Twojego stopnia zaawansowania plan treningowy dla dziewczyny siłownia stoi przed Tobą otworem i możesz poczuć się w niej jak w drugim domu. Siłownia dla początkujących dziewczyn na początku może wydawać się miejscem pełnym chaosu, jednak po kilku wizytach dobrze poznasz jej rozkład, rozeznasz się w dostępnym sprzęcie i po kilku wizytach będziesz już poruszać się po niej bez żadnego problemu. Jeżeli nie wiesz jeszcze, jakie ćwiczenia dla dziewczyn powinnaś wykonać, to nie ma problemu – z chęcią pomożemy Ci i przedstawimy przykładowy plan ćwiczeń na siłowni dla Pań.

Nasz plan treningowy na siłownię dla początkujących dziewczyn oparty jest na systemie „Full Body Workout” (w skrócie FBW), w którym podczas każdego treningu angażujemy wszystkie strefy ciała i wzmacniamy różne mięśnie bez wybierania konkretnych partii. Jeśli chodzi o trening siłowy plan dla dziewczyn zakładać może trzy jednostki w tygodniu (np. poniedziałek, środa, piątek), co powinno jednocześnie dać Ci odpowiedni poziom aktywności oraz pozwolić na skuteczną regenerację.

Pamiętaj: każdy trening siłowy dla kobiet musi rozpocząć się rozgrzewką, bez której niepotrzebnie narazisz się na potencjalne kontuzje oraz zmniejszysz efektywność pracy mięśni przy wykonywaniu ćwiczeń! Zawsze musisz mieć na uwadze, że zawierająca zaplanowane ćwiczenia na siłowni dla pań rozpiska musi mieć na samym szczycie kilka minut rozgrzewki i wprowadzenia.

Przykładowy plan treningowy dla dziewczyny na poniedziałek (każde ćwiczenie 3-4 serie po 10-15 powtórzeń):

 • Ćwiczenie na klatkę piersiową: pompki (z kolanami na ziemi lub bez)

 • Ćwiczenie na mięśnie pleców: przyciąganie wyciągu górnego siedząc

 • Ćwiczenie na mięśnie ramion/barków: wznowy hantli bokiem

 • Ćwiczenie na biceps: uginanie ramion z hantlami

 • Ćwiczenie na triceps: prostowanie ramion na wyciągu górnym

 • Ćwiczenia na mięśnie nóg: przysiady z hantlami oraz uginanie nóg na maszynie leżąc

 • Ćwiczenie na mięśnie brzucha: przyciąganie kolan do klatki piersiowej w leżeniu

Trening siłowy kobiecy plan na środę (każde ćwiczenie 3-4 serie po 10-15 powtórzeń):

 • Ćwiczenie na klatkę piersiową: wyciskanie hantli na ławeczce

 • Ćwiczenie na mięśnie pleców: wiosłowanie hantlami

 • Ćwiczenie na mięśnie ramion/barków: wyciskanie na maszynie ponad głowę

 • Ćwiczenie na biceps: uginanie ramion z wykorzystaniem wyciągu dolnego

 • Ćwiczenie na triceps: prostowanie ramion na wyciągu górnym

 • Ćwiczenia na mięśnie nóg: wykroki z hantlami oraz odwodzenie prostej nogi w tył z wykorzystaniem wyciągu dolnego

 • Ćwiczenie na mięśnie brzucha: brzuszki na ławeczce skośnej

Plan treningowy dla dziewczyny na piątek (każde ćwiczenie 3-4 serie po 10-15 powtórzeń):

 • Ćwiczenie na klatkę piersiową: wypychanie maszyny w siedzeniu

 • Ćwiczenie na mięśnie pleców: przyciąganie wyciągu dolnego siedząc

 • Ćwiczenie na mięśnie ramion/barków: wyciskanie hantli ponad głowę

 • Ćwiczenie na biceps: uginanie ramion hantlami

 • Ćwiczenie na triceps: prostowanie ramion w leżeniu zza głowy z hantlami

 • Ćwiczenia na mięśnie nóg: wypychanie ciężaru na maszynie leżąc oraz uginanie nóg na maszynie w leżeniu

 • Ćwiczenie na mięśnie brzucha: plank

 

 

pixel