• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

ADIDAS SL20 – nowoczesna technologia, historyczny look.

2020-03-18
 ADIDAS SL20 – nowoczesna technologia, historyczny look.

Obserwując przez okno przyrodę nie sposób nie zauważyć, że wiosna zawitała do nas na dobre. Choć do tej kalendarzowej zostało nam jeszcze kilka dni, to obecna temperatura i ilość słońca jakie do nas dociera wszem i wobec oznajmiają, że na dobre pożegnaliśmy już zimę. Parki i lasy są pełne spacerujących, zaś na trasy biegowe wypełniły się sportowcami cieszącymi się z nadchodzącego sezonu. Jeśli już o mowa o bieganiu, które niewątpliwie jest jednym z najpopularniejszych form aktywności, to warto zabezpieczyć się  w odpowiednie buty do biegania, dedykowane nawierzchni po której się poruszamy.

Większość z Was wybiera miejski jogging po równym ale twardym podłożu, dlatego też by uniknąć niepotrzebnych kontuzji wybierajmy buty specjalnie przystosowane do tego typu warunków. W tym miejscu warto także wspomnieć, że niedawno swoją premierę miał najnowszy model butów do biegania koncernu Adidas, który według nas spełnia wszystkie „miejskie kryteria bezpieczeństwa”, dlatego też temu modelowi chcielibyśmy poświęcić uwagę w tym artykule. Mowa tutaj oczywiście o Adidas SL20, gdzie nowoczesna technologia łączy się z historią marki, a takie kolaboracje zawsze wywołują w nas zachwyt.


buty do biegania Adidas SL20

 

Adidas SL20 wielki ukłon w stronę historii

Obecnie, rynek butów do biegania to nie tylko nowoczesne technologie, którymi lubią chwalić się producenci. Koncerny odzieżowe stawiają także na swoją historię, którą często eksponują podczas premier nowych modeli. Tak więc Adidas SL20 to ukłon w stronę legendarnego SL72, który został zaprojektowany specjalnie na Igrzyska Olimpijskie w Monachium w 1972r. Co więcej, rok 1972 to wyjątkowa data dla niemieckiego giganta odzieży sportowej , ponieważ właśnie w tym roku pierwszy raz na butach pojawiło się kultowe logo Adidas Trefoil, znane na całym świecie miłośnikom miejskiego stylu.  

Adidas SL20

Adidas Sl20 - niesłychana lekkość, ponadprzeciętna amortyzacja

Wybierając buty do biegania na wiosnę, a także jeśli zamierzamy biegać po twardej nawierzchni, musimy zwrócić uwagę na odpowiedni poziom amortyzacji stopy. W butach do biegania Adidas SL20 mamy do czynienia z nowym innowacyjnym rozwiązaniem, który zastąpił ceniony system pianki EVA, z sukcesem wykorzystywanym przez lata.

Nowa technologia nazwana LightStrike charakteryzuje się tym, że jest o 15% lżejsza i o 10% trwalsza w stosunku do jej poprzednika. Dzięki takiemu rozwiązaniu skutecznie obniżono wagę buta dając możliwość osiągania lepszych wyników na trasie. W celu poprawy komfortu stopy w trakcie biegu, w rejonie śródstopia, wykorzystano także większa niż dotychczas ilość pianki, co z pewnością zauważy nawet początkujący amator biegania.

Dodatkowo w butach Adidas SL20 ulepszono system Torison, odpowiadający za jeszcze lepsze wsparcie stopy podczas jej naturalnych ruchów skrętnych, powodując , że but optymalnie dopasuje się do podłoża. By jak najbardziej ograniczyć wagę buta, producent zastosował bezszwową cholewkę skonstruowaną przy wykorzystaniu specjalnego materiału Engineer Mesh, dzięki któremu uzyskano elastyczność i przewiewność godną butów biegowych najwyższej klasy. Ważnym aspektem chroniącym przed kontuzjami jest przyczepność obuwia względem nawierzchni po której się poruszamy. Dlatego Adidas postawił na dwie sprawdzone technologie: w przedniej części buta za bezpieczeństwo odpowiada znana już guma Continental, natomiast w tylnej części wykorzystano gumę AdiWear. Takie połączenie z pewnością zapewni nienaganną trakcje nawet w najtrudniejszych warunkach.

Marka Adidas prezentując swój najnowszy model SL20, udowodniła po raz kolejny, że nieprzypadkowo znajduje się w czołówce producentów butów do biegania na świecie.
pixel