• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

10 ciekawostek o adidasie

2020-05-04
10 ciekawostek o adidasie

Po dziesięciu ciekawostkach o firmie Nike musieliśmy wyrównać siły i pod tą samą lupę wleciał drugi z brandów dostępny w sklepie adrenaline.pl, czyli adidas. Potrzebujesz zaledwie kilka minut, aby poznać kilka faktów, o których zapewne nie wiedziałeś - od teraz możesz spojrzeć na brand z trzema paskami pod zupełnie innym kątem! No to co - ruszamy z tematem!

 

1. ADIDAS, CZYLI SKĄD TO SIĘ WZIĘŁO?

Nazwa adidas pochodzi od imienia i nazwiska założyciela firmy, czyli Adofla Dasslera. Adolf, czyli zdrobniale „Adi” + pierwsza sylaba nazwiska dały ostatecznie nazwę „adidas”.

2. NAMIOTY WOJSKOWE PRZEKSZTAŁCONE W BUTY

Na samym początku Adi Dassler szył tenisówki ręcznie, a do ich tworzenia korzystał z płótna pozostałego po namiotach wojskowych. Miejscem jego pracy była stara, bawarska pralnia.

3. LEGENDARNA KONICZYNA

Charakterystyczny logotyp linii Originals, czyli Trefoil ma symbolizować ducha rywalizacji i połączenie trzech kontynentów, jaki startowały na Olimpiadzie. Koniczyna ta pierwszy raz została oficjalnie użyta w 1972 roku.

4. ADIDAS W ŚWIECIE FUTBOLU

Nieprzerwanie od 1970 roku adidas projektuje, produkuje i dostarcza oficjalne piłki meczowe, którymi rozgrywane są wszystkie mecze mistrzostw świata w piłce nożnej organizowane przez FIFA.

5. MUSZLA NA CZUBKU BUTA

Początkowo model Superstar był nazywany „Shell Toe” lub „Shell Shoes”. Przydomek ten został mu przypisany ze względu na charakterystyczny kształt nosków, który do złudzenia przypomina strukturę wspomnianej muszli.

6. 40 MILIONÓW SPRZEDANYCH PAR

Pomimo tego, że zarówno linia Superstar, jak i Gazelle to bardzo popularne modele, to nie są one najlepiej sprzedającymi się kicksami spod znaku adidasa. Ten zaszczytny tytuł należy do linii Stan Smith, który w 2014 roku sprzedał się w nakładzie 40 milionów par!

7. LICZNIK KALORII W BUCIE

W 1984 roku firma wbudowała w swoje buty nowoczesny system Micropacer wraz z wyświetlaczem. Dostarczał on posiadaczom butów informacji o tempie ich marszu czy spalonych w tym czasie kaloriach.

8. RUN DMC NAGRYWA O ADIDASIE

W 1986 roku amerykański zespół hiphopowy Run DMC nagrał piosenkę zatytułowaną „My Adidas”, która opowiada o ciężko pracujących ludziach z biednych dzielnic oraz ich zwariowaniu na punkcie butów sportowych.

9. KANYE WEST - IKONA ŚWIATA MODY SPORTOWEJ

Do zaszczytnego grona partnerów adidasa dołączają tak wielkie gwiazdy światowej muzyki, jak Rita Ora czy Pharell Williams, którzy dzięki tej współpracy mają możliwość projektowania swoich własnych linii ubrań i butów. W tej kwestii nie do przegonienia jest jednak Kanye West, którego współpraca z adidasem była największym przełomem w jego nowoczesnej historii. Słynne buty z jego serii stały się najbardziej pożądaną gratką świata mody sportowej!

10. CHODŹ, POMALUJ MI BUTY

Adidas był pierwszą marką, która zaoferowała swoim klientom możliwość personalizacji kupowanych produktów. W 1985 roku firma rozpoczęła program „adidas Adicolor”, który polegał na sprzedaży białych butów z dołączonym do zestawu specjalnym markerem, którym można było malować po obuwiu.

 

pixel