• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

ADIDAS ULTRABOOST 21 - Najnowsza odsłona butów do biegania nie ma dla nas tajemnic

2021-03-11
ADIDAS ULTRABOOST 21 - Najnowsza odsłona butów do biegania nie ma dla nas tajemnic

Kiedy to w 2013r. Adidas zaprezentował biegaczom swój innowacyjny system czyli technologię BOOST, zapewne inżynierowie marki nie spodziewali się osiągnięcia tak znaczącego sukcesu na rynku butów biegowych. Pianka BOOST była wtedy czymś, czego jeszcze nikt nie opracował. Jednym słowem energia zwrotna jaka powstaje przy oderwaniu stopy od podłoża na zawsze zmieniła oblicze globalnego runningu.

Krótka historia technologii BOOST

Gdyby w 2010r. przeprowadzono badanie wśród biegaczy i zadano pytanie : W jakich butach biegasz na co dzień? Z pewnością najwięcej odpowiedzi brzmiałoby: NIKE! Amerykański koncern posiadał wówczas znacznie bogatszą ofertę „biegówek” od Adidas. Inżynierowie Adidasa wpadli (jak się później okaże) na genialny pomysł połączenia dwóch przeciwstawnych cech: odpowiedniej amortyzacji oraz skutecznej sprężystości. Setki godzin spędzonych przy projektowaniu oraz badaniach materiału zakończyły się ostatecznym sukcesem. Tym sposobem z tysięcy rozbudowanych cząsteczek wypełnionych powietrzem powstała pianka BOOST, odporna także na zmienne warunki atmosferyczne.

adidas ultra boost
adidas ultraboost

Sukcesy innowacyjnej pianki

Szybko po oficjalnej premierze, buty biegowe Adidas oparte na technologii BOOST okazały się rewolucją na rynku biegowym i zyskały dziesiątki tysięcy fanów na całym świecie. Wraz z rosnącą popularnością modelu, pojawiły się także pierwsze poważne sukcesy. W 2014r. kenijski maratończyk Dennis Kimetto w butach AdiZero adios Boost ustanawia rekord Świata w męskim maratonie. Rok 2015r. to z kolei najbardziej pożądana premiera w środowisku biegowym – Adidas prezentuje model UltraBOOST, który obecnie wyznacza standardy na rynku. Buty biegowe Adidas UltraBOOST swój sukces zawdzięczają zastosowaniu techniki przechwytywania ruchu ARAMIS, dotąd wykorzystywanej jedynie przez NASA w celu testowania strukturalnej integralności statków kosmicznych. Mówiąc prościej, technologia ARAMIS pozwala przyjrzeć się z bliska obciążeniu i napięciu różnych części stopy podczas biegu z dokładnością poniżej jednego milimetra. Takie rozwiązanie pozwala z chirurgiczną wręcz precyzją analizować nawet najmniejszy punkt obuwia.

ultraboost 21
adidas ultraboost 21

Adidas UltraBOOST 21 – technologia opracowana do granic możliwości

Czy można opracować jeszcze lepszy model buta biegowego niż UltraBOOST 20 ? Okazuje się, że można, czego dowodem jest jego następca – Adidas UltraBOOST 21.

Znacząco poprawiono system LEP (Linear Energy Push) odpowiedzialny za stabilizacje, która zwiększa sztywność i sprężystość przedniej części buta. Już sama konstrukcja uległa znaczącej zmianie. Zrezygnowano z klasycznego języka na rzecz „skarpety”, która zdecydowanie lepiej dopasowuje się do stopy biegacza. O 6% zwiększono także warstwę pianki BOOST w podeszwie co odczuwalnie poprawia amortyzacje. Według głównego projektanta biegowych modeli marki Adidas, buty UltraBOOST 21 są „ostatecznym wyrazem komfortu i sprężystości”. O znaczącej zmianie względem poprzedniego modelu może świadczyć także fakt „modernizacji” cholewki buta. Wykorzystano tutaj materiał Primeknit z jeszcze bardziej precyzyjnym splotem, przez co but przylega w sposób „indywidualny” i dopasowany do kształtu stopy. W trakcie projektowania skupiono uwagę nawet na najmniejszych detalach. Zwiększono nawet ilość miękkiej wyściółki szczególnie w okolicach zapiętka, czyli miejscu potencjalnie narażonym na otarcia.

Linia UltraBOOST po raz kolejny udowadnia swoją silną pozycję w segmencie butów biegowych. Najnowsze buty biegowe UltraBOOST21 naszpikowane są nie tylko najnowocześniejszą technologią, ale także cieszą oko nowym odświeżony desginem.

Najnowsze modele dostępne są także w ofercie naszego sklepu w dwóch wariantach kolorystycznych – w wersjach zarówno dla Pań jak i Panów.

buty do biegania ultraboost 21

buty biegowe adidas ultraboost

 

pixel