• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

AIR MAX 90 "30th ANNIVERSARY" - okolicznościowa wersja kutowych sneakerów Nike

2020-01-20
AIR MAX 90 "30th ANNIVERSARY" - okolicznościowa wersja kutowych sneakerów Nike

Firma Nike postanowiła wprowadzić trochę kolorytu do nieco zapomnianej serii Air Max 90, czego efektem jest najnowsza kolekcja tych butów nawiązująca do butów noszonych na ulicach wiele lat temu. Okazja na odświeżenie "dziewięćdziesiątek" jest niepowtarzalna, bo mamy przecież 30-tą rocznicę powstania linii AM90. Jak wygląda nowa okolicznościowa wersja sneakerów Nike?

Początki serii Air Max 90

Przenieśmy się na moment w czasie. Mamy rok 1990. Tinker Hatfield, słynny designer Nike projektuje buty lifestyle, nazywając je Air Max III. Model ten charakteryzuje się agresywnym i dynamicznym kształtem, stając się tym samym prawdziwym hitem lat 90. W roku 2002 zdecydowano się na reedycję wiodącego modelu z linii Nike Air Max zmieniając jego nazwę na taką, jaka obowiązuje do dziś, czyli Air Max 90. Kultowa już dziś seria świętuje swoje okrągłe 30 urodziny. Z tej właśnie okazji koncern Nike przygotował specjalną okolicznościową linię Air Max 90 czerpiącą swoje inspiracje z pierwszego modelu butów.


Jak wyglądają buty Air Max 90 „30th Anniversary”?

Firma Nike postanowiła w wyjątkowy sposób uczcić 30. rocznicę stworzenia posiadających rzesze fanów na całym świecie butów serii Air Max 90. Specjaliście od technologii w firmie Nike długo pracowali nad tym, by materiały z jakich zostaną wykonane buty oraz ich kształt był jak najbardziej zbliżony do pierwotnego modelu z 1990 r. W myśl tej idei kształt cholewki łudząco przypomina swój pierwowzór, a dodatkowe przeszycia znajdujące się na jej bokach są dosłownie identyczne, jak w pierwszym modelu buta. Nieznacznej zmianie uległa z kolei strefa zapiętka oraz swoosh, a także kształt toeboxa, który skonstruowano tak, by siateczka zachodziła nieco dalej i niżej ,co powoduje, że but wydaje się bardziej agresywny. Wartym dodania jest fakt, że w każdym kartonie z Nike Air Max 90 z serii „30th Anniversary” otrzymamy zestaw „Anatomical arch suport”, czyli zestaw poduszek doklejanych do wkładek buta zwiększających wygodę codziennego użytkowania.

Jeśli należysz do fanów serii Air Max 90, po prostu nie możesz ominąć tej pozycji. Urodzinowa edycja kultowej serii wjechała już do naszych salonów stacjonarnych Nike w różnych wariantach kolorystycznych.


pixel