• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Adidas Originals – co musisz wiedzieć?

2020-09-24
Adidas Originals – co musisz wiedzieć?

Niemiecki brand adidas jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek butów i odzieży sportowej na całym świecie. Można pokusić się o stwierdzenie, że najbardziej rozpoznawalną, gdyż nawet w języku potocznym na wszystkie buty sportowe potocznie mawiamy „adidasy”. Historia tej marki jest niezwykle ciekawa, jednakże wiele osób nie zdaje sobie sprawy, w jaki sposób na przestrzeni lat kształtował się jej wizerunek i sposób funkcjonowania. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy garść ciekawych informacji o marce adidas, a także jej kultowej linii Originals. Zaczynamy!

Historia brandu adidas

Jest rok 1924r., kiedy dwaj bracia Adolf i Rudolf Desslerowie zakładają firmę Gebrüder Dassler Schuhfabrik zajmującą się produkcją odzieży. Ich firma, co ciekawe, początkowo zajmuje się produkcją asortymentu dla żołnierzy niemieckiego Wehrmahtu, praca odbywa się w jednej fabryce, a firma zatrudnia „zaledwie” 70 pracowników. Drogi adidasa i sportu przecięły się dopiero w 1936 r., kiedy to w butach braci Desslerów jako pierwsi na areny sportowe wybiegli atleci z USA i Niemiec. Rok 1939 to z kolei wybuch drugiej wojny światowej, dlatego firma reorganizuje swoją linię produkcyjną tylko i wyłącznie na potrzeby niemieckiej armii zyskując przy tym swoją popularność. 3 lata po zakończeniu zmagań wojennych w 1948 roku drogi braci niespodziewanie się rozchodzą - Adolf Dessler postanawia założyć markę adidas, natomiast jego brat Rudolf otwiera konkurencyjny brand nazywając go Puma.

Historia brandu adidasDla wielu osób „3 paski” nieodzownie kojarzą się z logiem adidasa. Pierwotnie były one jednak umieszczane na butach w zupełnie innym celu – miały zabezpieczać i wzmacniać je przed zniekształceniem. Z czasem nowe technologie diametralnie zmieniły sposób wzmacniania obuwia, a słynne paski stały się logiem niemieckiego koncernu. Jest jednak jeszcze jeden charakterystyczny symbol marki Adolfa Desslera - mowa o kultowej koniczynce, której premiera miała miejsce w 1972 r. Wspomniana koniczynka, znana również jako Trefoil, została zaprojektowana tak, by symbolizować ducha igrzysk olimpijskich, które wówczas odbyły się w Monachium. Obecnie logo z trzema paskami możemy spotkać na sportowych kolekcjach adidasa, natomiast logo z koniczyną zdobi kolekcje lifestyle’owe znane także jako adidas Originals.

Adidas Originals – lifestyle pełen sportowego stylu

Adidas Originals – lifestyle pełen sportowego stylu

Lata 80’ to systematyczny rozwój rynku odzieżowego, co sprawnie wykorzystał koncern adidas. Oprócz oferty typowo treningowej i nastawionej na aktywność fizyczną firma w szybkim tempie  poszerza swój asortyment także o odzież codzienną brandując ją wspominaną wcześniej koniczynką. Bluzy adidas czy buty adidas męskie, noszone dotychczas głównie przez sportowców, chętnie kupowane były także przez „zwykłych” ludzi. W latach 90’ marka otwiera się również na rynki wschodnioeuropejskie, a mieszkańcy tej części Europy chętnie podążając za zachodnią modą wybierają wygodny, sportowy styl. Dzięki systematycznemu rozwojowi adidas staje się marką globalną o ogromnym znaczeniu na rynku odzieżowym.

Współczesna moda swoje inspiracje czerpie często z trendów przeszłości, stąd też zauważalne jest ogromne zainteresowanie kolekcjami lifestyle. Na ulicach miast niemalże codziennie widujemy kultowe buty adidas Superstar, bluzy sportowe adidas Trefoil czy t-shirt adidas Originals.

Podążając za oczekiwaniami naszych klientów staramy regularnie wzbogacać naszą ofertę o premierowe kolekcje adidas Originals męskie.

odzież sportowa adidas

Sprawdź sam:
  • Buty adidas Originals męskie - https://bit.ly/2FciZWL
  • Bluzy adidas Originals męskie - https://bit.ly/35m89rY
  • Koszulki adidas Originals męskie - https://bit.ly/3ilIymv       
pixel