• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

AeroReact - włókna reagujące na zmianę temperatury

2018-07-08
AeroReact - włókna reagujące na zmianę temperaturytechnologia aeroreact

Nowoczesne technologie produkcji ubrań dla sportowców stanowią odpowiedź na ich indywidualne potrzeby. Co ciekawe, niektóre materiały są w stanie dostosować się do zmieniających warunków otoczenia oraz temperatury ciała człowieka. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku technologii AeroReact, wynalezionej przez firmę Nike.

Problem do rozwiązania - dlaczego AeroReact


Konstruktorzy firmy Nike chcieli znaleźć rozwiązanie tego, że sportowcy podczas trenowania zimą i jesienią na świeżym powietrzu borykają się z problemem wychłodzenia organizmu na początku ćwiczeń oraz nadmiernym przegrzaniem, kiedy zaczną się ruszać, a temperatura ciała wzrośnie. Kiedy na trening w niskich temperaturach ubieramy kilka warstw ubrań, musimy liczyć się z tym, że z czasem zaczną one nam ciążyć i przeszkadzać. Firma Nike postanowiła rozwiązać ten kłopot i wynalazła specjalną technologię AeroReact.

Jak działa AeroReact?


Rewolucyjna technologia Nike AeroReact polega na specyficznym trybie konstruowania materiałów z wykorzystaniem wielu włókien, które otwierają się lub zamykają, w zależności od zastanych warunków atmosferycznych oraz zgodnie ze zmianami temperatury ciała sportowca. Przy ćwiczeniach zaczynamy się ruszać, a temperatura ciała zaczyna wzrastać. Wraz z nią pojawia się nadmiar wilgoci na skórze, ponieważ gruczoły wydzielają pot. W takich warunkach ubrania wykonane z wykorzystaniem technologii Nike AeroReact będą reagować, co oznacza, że włókna materiału zaczną się otwierać i staną się bardziej przewiewne. Skutkować będzie to obniżeniem temperatury ciała oraz odprowadzaniem wilgoci na zewnątrz. Jeśli zaś na zewnątrz jest zimno, a ciało nie poci się, włókna pozostaną zamknięte. Skurczą się i zatrzymają w ten sposób ciepło przy ciele.

Co zyskuje sportowiec?


Wszystkie ubrania Nike wykonane w technologii AeroReact, m.in. koszulki, legginsy i kurtki, pozwolą na zwiększenie komfortu treningu. Zapewnią przewiewność i jednocześnie zatrzymają temperaturę ciała, jeśli będzie istniało ryzyko nadmiernego wyziębienia. Pozwolą na utrzymanie optymalnej temperatury ciała przez cały trening na świeżym powietrzu, zwłaszcza przy niskich temperaturach.   Poza tym sportowcy w ubraniach z Nike AeroReact mają swobodę wykonywania wszelkich ruchów, ponieważ włókna takich materiałów są elastyczne, a przy tym lekkie i przewiewne. W takim stroju nie będzie ryzyka wychłodzenia lub przegrzania organizmu. Technologia Nike React wspiera regulację temperatury ciała podczas wysiłku fizycznego, bez względu na warunki otoczenia. Dodatkowo w przypadku ubrań z wykorzystaniem tej technologii stosuje się rozwiązanie Nike Dri-FIT, odpowiadające za natychmiastowe odprowadzanie nadmiaru wilgoci ze skóry.
pixel