• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Aplikacja do biegania - jaka aplikacja do biegania do mierzenia km i kcal

2021-01-20
Aplikacja do biegania - jaka aplikacja do biegania do mierzenia km i kcal

Ciągły rozwój technologii oraz chęć pokonywania kolejnych granic sprawia, że każda dziedzina życia zyskuje coraz więcej udogodnień, które są w stanie poprawić nasz komfort oraz pomóc w osiąganiu jeszcze lepszych rezultatów. Dziś na tapet bierzemy bieganie, a konkretnie aplikacje do biegania, które warto zainstalować na swoim smartfonie przed wyjściem na trening. Która aplikacja treningowa jest według nas warta polecenia?

Od razu musimy zaznaczyć, że nie oceniamy, jaka jest najlepsza aplikacja do biegania. Tego stwierdzić nie możemy, bo zależy to od wymagań każdego z użytkowników – jedna apka będzie świetnie sprawdzać się u amatorów chcących sprawdzić, ile kalorii spala się podczas biegania, zaś inna lepiej przyda się profesjonaliście, który zapisuje trasy, postępy oraz lubi dzielić się treningami na socialach. My wybraliśmy pięć aplikacji, które powinny spełnić Twoje oczekiwania.

Bieganie dla początkujących

Jeżeli szukasz czegoś maksymalnie prostego i łatwego w obsłudze, to "Bieganie dla początkujących" będzie dla Ciebie fajną opcją na start. Ta aplikacja biegowa ma minimalistyczny design i bazuje na najpotrzebniejszych oraz najbardziej podstawowych funkcjach, co stanowi o jej sile i przydatności. Jej działanie w pewnym stopniu przypomina grę, bo tu również chodzi o pokonywanie kolejnych poziomów i odblokowywanie nowych, co dla początkujących biegaczy może być dobrą zachętą do kolejnego treningu. Aplikacja posiada cztery podstawowe poziomy: początkujący, pośredni, zaawansowany oraz biegacz. Całość programu przygotowana jest na 46 dni z planem treningowym, asystą szkoleniowca oraz podstawowym pomiarem statystyk, jednak darmowa wersja przewiduje dostęp tylko do pierwszych 15 dni. Ten okres powinien być odpowiedni, aby podjąć ostateczną decyzję, czy chcesz wykupić dalszą subskrypcję, czy też wolisz pobrać inną aplikację do biegania.

Endomondo

Nazwę "Endomondo" słyszała chyba każda osoba, która choć trochę interesuje się aplikacjami przeznaczonymi do mierzenia dystansu i spalonych kalorii. Ta bardzo popularna apka świetnie sprawdzi się nie tylko wśród biegaczy, ale również amatorów wielu innych aktywności, co znacznie zwiększa grono jej potencjalnych użytkowników. Jakie są zalety Endomondo? Na pewno plusem jest możliwość szerokiej interakcji i integracji ze znajomymi, z którymi możesz stale rywalizować. Masz możliwość umieścić na swojej liście przyjaciół znajomych z Facebooka lub kontaktów z telefonu, co pozwala na stworzenie całkiem ciekawej społeczności biegowej. Ponadto, aplikacja oferuje pomiar najważniejszych wskaźników dla biegacza, takich jak przebiegnięty dystans, ilość spalonych kalorii, tempo biegu czy zaliczona trasa, a całość treningu można zapisać i porównać go później z poprzednimi rezultatami. Ciekawym dodatkiem jest także aplikacja MyFitnessPal, która pozwoli uzupełnić Twój trening o najpotrzebniejsze informacje dotyczące odżywiania oraz kalorii, co pozwoli Ci osiągać jeszcze lepsze rezultaty. Darmowa wersja Endomondo oferuje naprawdę sporo, zaś po wykupieniu wersji premium otrzymasz również dostęp do indywidualnych planów treningowych, analiz stref tętna czy też interwałowego treningu.

Strava

Kolejną aplikacją z rozbudowaną komunikacją ze sportową społecznością jest Strava, która świetnie współgra z Facebookiem, Twitterem oraz rozwiniętą stroną internetową, za pomocą których możesz śledzić, porównywać i komentować osiągnięcia swoich znajomych. Jest to aplikacja, która świetnie sprawdza się przede wszystkich u profesjonalistów, którzy podejmują przygotowania do maratonu lub planują trening do triathlonu – Strava pozwala na pomiar i zapis bardzo szczegółowych wyników oraz spersonalizowany wybór najlepszej dla danej aktywności trasy. Warto jednak podkreślić, że darmowa wersja Strava jest dość okrojona, a największy fachlarz funkcji otrzymujemy dopiero po opłacie za aktywację pakietu premium.

adidas Running by Runtastic

Jeżeli masz już buty do biegania adidas oraz odzież od tego niemieckiego producenta, to dlaczego nie połaczyć tego z dedykowaną aplikacją biegową? Apka do biegania adidas posiada najważniejsze opcje dostępne w innych programach, czyli świetnie śledzi dystans i tempo, podaje najważniejsze informacje podczas treningu za pomocą asystenta głosowego czy też pozwala na interakcję ze znajomymi. Co zatem wyróżnia ją na tle całości? Pierwszą zaletą i cechą wyjątkową jest opcja "Powersong", czyli dobór najlepszej ścieżki dźwiękowej do treningu. Dzięki tej funkcji nie musisz zastanawiać się już, jaka jest najlepsza muzyka do biegania – apka sama podsunie Ci idealną playlistę. Drugą ważną zaletą jest możliwość synchronizacji aplikacji z zegarkami Polar, co nie jest wcale powszechnie dostępne.

Nike + Run Club

Intuicyjny i ciekawy interfejs, player muzyczny, integracja z socialami czy pomiary najważniejszych wyników – to główne zalety, jakimi może pochwalić się stworzona przez firmę Nike aplikacja do biegania Run Club. Dzięki współpracy z najlepszymi trenerami i sportowcami marka świetnie zna się na bieganiu, dlatego jej apka należy do tych, które można śmiało polecić. Czym jeszcze wyróżnia się aplikacja biegowa Nike + Run Club? Rozwinięta społeczność Nike sprawia, że za jej pośrednictwem co chwila możesz uczestniczyć w różnego rodzaju światowych wyzwaniach lub podjąc się biegu z autoprzewodnikiem, który zmotywuje Cię do szybkiego startu na 10 km, biegu przełajowego czy też półgodzinnej przebieżki. Aplikacja oraz buty do biegania Nike to idealny zestaw, który pozwoli Ci osiągnąć coraz lepsze wyniki, którymi zawsze możesz pochwalić się swoim znajomym.

pixel