• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Autorskie materiały odzieżowe - Nike Sphere i Nike F.I.T.

2018-04-30
Autorskie materiały odzieżowe - Nike Sphere i Nike F.I.T.

Firma Nike słynie z produkcji wysokiej jakości odzieży sportowej i do codziennego użytku. Wykorzystuje przy tym autorskie materiały, stworzone przy użyciu unikalnych technologii. Przedstawiamy stosowany w Nike podział materiałów.

Kryterium konstrukcji materiału i zaawansowania technologicznego

Pod względem budowy materiału oraz zaawansowania technologicznego można wyróżnić dwa rodzaje materiałów stosowanych do szycia odzieży Nike:

  • Nike F.I.T. - w tym Dri Fit, Therma Fit, Clima Fit oraz Storm Fit,
  • Nike Sphere - w tym Dry, Cool, Thermal oraz Pro.

Pierwsza grupa materiałów obejmuje produkty stworzone z użyciem zaawansowanych technologii. Charakteryzują się one płaską strukturą w wymiarze 2D, a sam skrót F.I.T oznacza materiał: Funkcjonalny, Innowacyjny i Technologicznie zaawansowany.

Sprzawdź ofertę: Nike Sphere

Rodzaje materiałów Nike F.I.T.

W kategorii materiałów Nike F.I.T. wyróżnia się cztery podkategorie, które zostały wskazane, biorąc pod uwagę korzyści zapewniane użytkownikom. Materiały Dri Fit mają za zadanie szybkie odprowadzanie wilgoci z przestrzeni występującej między skórą a samym materiałem. Tkanina ta jest lekka i pomaga sportowcom w zachowaniu komfortu cieplnego oraz zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Wilgoć z ciała powstająca pod wpływem pocenia się, jest natychmiast odprowadzana. Tkaninę Dri F.I.T. firma Nike produkuje z dwóch typów włókien: hydrofobowych oraz hydrofilowych.

Jak sama nazwa wskazuje, materiały Nike Therma F.I.T. odpowiadają za izolację ciała człowieka od zimna. Są ciepłe, ale przewiewne, wykonane ze szczotkowanych mikrowłókien. Do ich produkcji stosuje się specjalną technologię, w wyniku której powstaje wielowarstwowa konstrukcja z mikroskopijnymi przestrzeniami izolacyjnymi. Cechą charakterystyczną materiałów Therma F.I.T. są doskonałe właściwości termoizolacyjne.

Sprawdź ofertę: Nike Fit

Tkaniny Clima F.I.T. od Nike zapewniają ochronę przed opadami atmosferycznymi, ale są w pełni przewiewne. Mają specjalną, warstwową konstrukcję wykonaną z mikrowłókien. Z jednej strony są one wodoodporne, ale zarazem przepuszczają powietrze, dlatego pot jest odprowadzany na zewnątrz. W konstrukcji tkanin Clima F.I.T. mikrowłókna są ciasno ułożone, dlatego pomiędzy nimi pozostaje wyłącznie minimalna przestrzeń.

Dla uzyskania specjalnej ochrony warto zastosować materiał Storm F.I.T. od Nike. To nieprzemakalna tkanina, zapewniająca ochronę przed ekstremalnymi opadami atmosferycznymi. Została stworzona z mikrofibry o wielowarstwowej konstrukcji. Dlatego chroni skutecznie ciało przed każdymi warunkami pogodowymi. Nie przemaka na szwach, które dodatkowo uszczelniają ubrania sportowe. Materiał nie tylko powstrzymuje przesączanie się wody, ale pozwala na odprowadzanie na zewnątrz pary wodnej wytwarzanej przez organizm. Wyróżnia się przy tym 3 stopnie wodoodporności tkanin Storm F.I.T.:

  • 5 - wodoszczelność do 5 tys. mm słupa wody,
  • 10 - wodoszczelności do 10 tys. mm słupa wody,
  • 20 - wodoszczelność do 20 tys. mm słupa wody.

Wszystkie materiały Nike F.I.T. to zaawansowane technologicznie produkty stworzone z myślą o komforcie użytkowania w różnych warunkach atmosferycznych.

pixel