• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Bluza do biegania - produkt niezbędny na jesień i zimę

2018-11-30
Bluza do biegania - produkt niezbędny na jesień i zimę

Kiedy temperatura na zewnątrz spada, a aura przestaje rozpieszczać gorącym słońcem i bezchmurnym niebem, wcale nie jest powiedziane, że należy zrezygnować z treningów biegowych na świeżym powietrzu. Jedyne, co należy zrobić, to wyposażyć się w odpowiednie ubrania na niesprzyjające warunki atmosferyczne, wśród których powinny znaleźć się bluzy stworzone specjalnie do biegania. Czym zatem kierować się przy ich wyborze?


Najważniejsze cechy bluz do biegania


Bluzy do biegania powinny być wykonane z wytrzymałego i odpornego na zniekształcenia materiału, który będzie dobrze przylegał do ciała biegacza. W tym wypadku zdecydowanie najlepiej sprawdzają się wysokiej jakości materiały syntetyczne, które dzięki swoim właściwościom zapewniają właściwą cyrkulację dla ciała. Materiał ten skutecznie odprowadza pot na zewnątrz, czym zapewnia odpowiednią suchość skóry przez cały trening. Bluzy wykonane z syntetyku są idealnym rozwiązaniem, jednak należy pamiętać przy tym, że są jednak droższe w produkcji od innych rodzajów, dlatego należy szykować się na większy wydatek.

 

BLUZA MĘSKA NIKE SPHERE ELEMENT 2.0

Na zdjęciu: męska bluza do biegania Nike Sphere Element 2.0


Bluzy termoaktywne nie tylko na chłodniejsze dni


Wielkim błędem i nadinterpretacją jest postrzeganie ubrań termoaktywnych, w tym bluz do biegania, wyłącznie poprzez pryzmat zapewnienia sobie komfortu termicznego podczas ćwiczeń zimą na dworze. Nic podobnego - termoaktywne bluzy do biegania mają przede wszystkim zachować ciepło, jednak oprócz tego mają też wiele zadań do spełnienia. Pozwalają one na właściwe regulowanie temperatury ciała - gdy na zewnątrz jest ciepło, to ciało się chłodzi, a gdy jest zimno, ociepla. Bluzy termoaktywne znakomicie odprowadzają pot na zewnątrz, a do tego powodują, że mniej się w nich pocimy. Ciekawym wyborem mogą być modele wykonane z materiału z dodatkiem jonów srebra, które mają działanie bakteriobójcze – rozwiązanie to pozwoli uniknąć przykrego zapachu podczas treningu.
Podczas treningu biegowego kompletnie nie sprawdzają się bawełniane lub polarowe bluzy - noże być nam w nich niewygodnie lub za ciepło, a do tego szybko się w nich spocimy. Powstały pot zamiast być odprowadzony na zewnątrz, pozostaje wówczas przy ciele, co bardzo pogłębia i tak spory dyskomfort.
bluza do biegania Reebok Thermowarm Fitted
Na zdjęciu: męska bluza do biegania Reebok Thermowarm Fitted
Jakie dodatki powinna posiadać dobra bluza do biegania? Warto, aby wybrany model był wyposażony w specjalne panele dla lepszego przewiewu, a także w kieszenie na zamek, dla przechowywania drobnych przedmiotów. Istotnym elementem może być także kaptur, który skutecznie ochroni głowę przed opadami atmosferycznymi, a najlepiej, gdy jest on zaciągany pod szyją na troczki.


Bluza do biegania Nike Element
Na zdjęciu: damska bluza do biegania Nike Element


Przeczytaj również:

pixel