• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Buty są trochę za ciasne? Sprawdź, jak je szybko rozciągnąć.

2018-04-22
Buty są trochę za ciasne? Sprawdź, jak je szybko rozciągnąć.

Znakomita okazja, kupno butów bez przymierzania lub nie do końca trafiony prezent - w takich przypadkach może się okazać, że staliśmy się posiadaczami nie do końca dopasowanych butów, których rozmiar jest trochę za mały, jak na długość i szerokość naszej stopy. Buty można jednak w dosyć prosty sposób rozciągnąć i sprawić, że staną się one wygodne. Sprawdź nasze pomysły na rozbicie butów.

1. Rozciąganie butów u szewca

W profesjonalnych zakładach szewskich i tam, gdzie naprawiają obuwie, szewc dysponuje prawidłami, które pozwolą stopniowo, acz skutecznie rozciągnąć za małe buty. Oddajemy buty do szewca, mówimy, w czym właściwie tkwi problem i odbieramy już „rozchodzone”. Nie mamy problemów z niewygodnym, upijającym nas obuwiem, które powoduje bolesne pęcherze na stopach. Pamiętajmy jedynie, aby dokładnie określić, który but obciera. W przeciwnym wypadku szewc może za mocno rozbić buty i również okażą się one bezużyteczne, jeśli będą spadać nam ze stóp.

Sprawdź ofertę sklepu internetowego Adrenaline.pl - sportowe buty męskie NIKE

2. Z suszarką do włosów

Załóż przyciasne buty na stopy z grubymi, wełnianymi skarpetami. Najpewniej trudno ci będzie je włożyć, ale jest to dobry sposób na rozbicie obuwia. Dodatkowo włącz suszarkę do włosów i ogrzewaj buty strumieniem ciepła powietrza. W ten sposób materiał buta powinien zmięknąć i znacznie łatwiej przyjdzie ci go wymodelować w pożądany sposób.

3. W zamrażarce

Weź dwa szczelne woreczki i nalej do nich wodę. Następnie umieść je w butach w miejscach, które powodują dyskomfort. Wsadź buty wraz z woreczkami z wodą do zamrażarki na całą noc. Woda zamarznie, a kiedy zamieni się w lód, nieco zwiększy swoją objętość, przy okazji delikatnie rozciągając buty.

4. Spray do rozciągania butów

W sklepach obuwniczych często można nabyć pełną gamę środków konserwujących do butów, wykonanych z różnych materiałów. Wśród nich są też spraye na rozciąganie obuwia, ale przeznaczone są one głównie do butów skórzanych. Skóra stosunkowo łatwo się rozciąga i zmienia swój kształt. Warto zadbać, aby nadać jej takie wymiary, które idealnie będą pasowały do naszych stóp. Po spryskaniu butów sprayem wystarczy założyć je na stopy w skarpetach, aby nieco się rozciągnęły.

pixel