• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Co może przeszkadzać przy budowaniu masy mięśniowej?

2018-06-23
Co może przeszkadzać przy budowaniu masy mięśniowej?

Budowa imponującej masy mięśniowej jest celem wielu osób trenujących na siłowni. Wiadomo, że potrzeba dużo ukierunkowanych ćwiczeń oraz dobrze zbilansowanej diety, aby wspierać rozrost masy mięśniowej. Warto poznać błędy, jakie możemy popełniać, budując masę mięśniową.

Za mało wody

Sportowcy doskonale wiedzą, jak ważne jest optymalne, obfite nawadnianie organizmu człowieka podczas aktywności fizycznej. Amatorzy mogą bagatelizować wagę wody w ich codziennym jadłospisie, a zwłaszcza wtedy, gdy wykonują ćwiczenia. Zbyt słabe nawodnienie prowadzi do zmniejszenia nawet o 25 proc. możliwości wytrzymałościowych człowieka. Nasze ciało składa się przede wszystkim z wody, dlatego musimy ją uzupełniać, szczególnie że tracimy jej wiele podczas wysiłku. Osoby trenujące na masę mięśniową powinny spożywać około 2-3 l wody dziennie.

Sprawdź nasze markowe dresy sportowe

Wzmocnienie mięśni stabilizacyjnych

Mięśnie core to mięśnie w obrębie stabilizacji środka. Należy o nie zadbać, ponieważ w przeciwnym wypadku trudno nam będzie generować siłę i zwiększy się ryzyko doznania poważnej kontuzji.

Bez rozgrzewki ani rusz

Błędem, który popełnia wielu początkujących bywalców siłowni, jest rezygnacja z rozgrzewki. Zwiększa to ryzyko kontuzji i sprawia, że nie jesteśmy w stanie w sposób efektywny budować swojej masy mięśniowej. Rozgrzewka sprzyja podnoszeniu temperatury ciała, jak i przygotowuje optymalną elastyczność tkanek, co jest niezbędne do zwiększania przeciążeń. Przed każdym treningiem siłowym należy wykonać rozgrzewkę, składającą się z lekkiego wysiłku aerobowego, rozciągania dla każdej z grup mięśniowych oraz z serii wstępnych ćwiczeń z małymi ciężarami.

Sprawdź również: Przy jakich treningach najlepiej sprawdza się odzież kompresyjna

Za duże przerwy w treningach

Regularność treningów i ich intensywność powinny być stopniowo zwiększane dla osiągnięcia pożądanego rozrostu mięśni. Aby zbudować masę mięśniową, której oczekujemy, nie możemy pozwolić sobie na zbyt długie przerwy pomiędzy kolejnymi wizytami na siłowni. Trzeba dodawać cały czas kolejne impulsy wysiłkowe, które wysyłają do mięśni jasny sygnał, aby podołać narzuconemu wysiłkowi.

Także przerwy pomiędzy wykonywaniem kolejnych serii ćwiczeń nie mogą być długie - co najwyżej 3-5 minut, na szybką regenerację układu nerwowego.

pixel