• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Coś dla twardzieli! CROSSFIT !

2018-01-09
Coś dla twardzieli! CROSSFIT !

Zawsze chciałeś ruszyć się z domu, nabrać siły i kondycji, byś jednym z tych którzy potrafią przełamywać swoje granice! Nic prostszego, znajdź najbliższy Cross Gym i do dzieła!!

crossfit1

Crossfit jedna z najszybciej rozwijających się form sportu, zdobywająca coraz większe rzesze fanów. Jest to sport dla Ciebie, nie ważne czy siedzisz teraz na kanapie i jesz chipsy popijając piwem, czy coś trenujesz i chciałbyś spróbować czegoś innego. Nie ma co się ociągać jeżeli chcesz się poruszać, nabrać kondycji albo urozmaicić swoje obecne treningi, to crossfit na pewno spełni Twoje oczekiwania. Ten rodzaj treningu wbrew ogólnemu przekonaniu nie jest tylko i wyłącznie dla gladiatorów, chcących wyrzeźbić swoje ciało twardymi jak skała mięśniami. Crossfit jest nastawiony na porządny strzał endorfin, który sprawią, że będziesz świetnie czuć się w swoim ciele i z uśmiechem na twarzy pójdziesz na kolejny trening.

box1

Już wiesz po co jest Crossfit i w jakim celu powstał, teraz dowiesz się na czym polega. Najprościej rzecz ujmując jest to mieszanka wielu dyscyplin sportowych takich jak: gimnastyka, podnoszenie ciężarów, bieganie, kolarstwo, wioślarstwo. Fantazję odnoścnie treningów mogą ograniczyć jedynie możliwości sprzętowe i środowiskowe. Jak najbardziej można uznać Crossfit za trening ogólnorozwojowy, ukierunkowany na poprawienie Twojej kondycji, siły i sprawności.

benefits_crossfit

Jeżeli już myślisz o wyjściu na trening musisz wiedzieć jedno, nie będzie łatwo! Już sama rozgrzewka może być sporym wyzwaniem i wywołać spore zmęczenie, a tu jeszcze cały trening przed Tobą! Ale właśnie po to tu jesteś, żeby sobie coś udowodnić, na końcu może padniesz ze zmęczenia, ale o to w tym chodzi, bo po każdym upadku wstajesz i walczysz dalej. Crossfit charakteryzuje się tym że zajęcia odbywają się w grupach, co okazuje się być wielkim plusem, po pewnym czasie wszyscy się  nawzajem wspierają, dopingują i tworzą społeczność dzięki której jeszcze bardziej się w to wszystko wciągniesz. Ok, zdecydowałeś się, znalazłeś siłownię i wybierasz się na swój pierwszy trening, świetnie! Bardzo ważne, aby na pierwszych treningach, kiedy zupełnie nie jesteś w temacie, bo jedyne co ćwiczyłeś to kciuk na pilocie od telewizora albo padzie konsoli, zaopiekował się Tobą wyszkolony trener, który dopilnuje poprawnej techniki wykonywanych ćwiczeń. Ograniczy to znacznie ryzyko odniesienia kontuzji, która z pewnością zraziłaby Cię do tego sportu, dodatkowo będzie to bardzo przydatne, kiedy na kolejnych treningach kiedy ograniczy Cię "timecap" i zwyczajnie nie będzie czasu na szkolenie techniki. Podczas treningu powoli będziesz poznawał "słownik prawdziwego Crossfitera", ponieważ treningi rozpisywane są w języku angielskim z zastosowaniem wielu skrótów, a dlaczego tak? Najzwyczajniej w świecie tak jest krócej :) Treningi mają różne formy takie jak: WOD, AMRAP, TC, EMOM, TABATA, ale co oznaczają te skróty to temat na kolejny artykuł. Najogólniej rzecz ujmując, wykonujesz ćwiczenie lub zestaw ćwiczeę w określonym czasie lub określoną ilość powtórzeń. Każdy trening odbywa się wedle przemyślanego schematu który opracowuje trener, czas, ilość powtórzeń, ciężar i rodzaj ćwiczeń jest dostosowany do Twoich możliwości. Każdy trening to nowe wyzwanie i inny zestaw ćwiczeń, przez co na pewno nie będziesz się nudził. Z reguły trening trwa około godziny, 15 minut na rozgrzewkę i nauka techniki, 30 minut treningu oraz ostatnie 15 minut na rozciąganie.

1001318-crossfit

Po przestudiowaniu tej lektury już mniej więcej wiesz co to Crossfit i zajarałeś się tym to świetnie, tylko uważaj na jedną rzecz, Crossfit strasznie uzależnia! A teraz nie pozostało nic innego jak podnieść swoje cztery litery z kanapy, odłożyć komputer, spakować jakąś koszulkę, spodenki, buty i ruszać na trening. Najważniejsze w tym całym zamieszaniu jest to aby sprawiło Ci to przyjemność i żebyś zaczął się czuć świetnie w swoim ciele, a jak już to poczujesz to nie będzie końca!

 

Fotografie:

stylzdrowia.pl

feelgrafix.com

crossfitmoontown.com

rapidsnatch.com

feelcrossfit.com

pixel