• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Czego nie powinieneś robić z markowymi butami Nike?

2018-04-28
Czego nie powinieneś robić z markowymi butami Nike?

Powszechnie znaną marką butów sportowych jest firma Nike. Specjalizuje się ona w produkcji butów do biegania i do różnych dyscyplin sportowych, jak i butów outdoorowych czy na co dzień. Jej charakterystyczne logo w kształcie łyżwy jest rozpoznawalne na całym świecie, a same buty uważane za niemal niezniszczalne. Użytkownicy jednak muszą wiedzieć, czego nigdy nie powinni robić z posiadanymi butami Nike, aby nie doprowadzić do ich zniszczenia.

Po pierwsze - nigdy nie pierz butów Nike

Czy można prać w pralce buty Nike? Nic podobnego, z resztą w ten sposób nie powinniśmy postępować z żadnym obuwiem. Takie praktyki mogą doprowadzić do rozklejenia buta i utraty jego szczególnych właściwości.

Czyszczenie brudnych butów Nike polega jedynie na użyciu wilgotnej gąbki lub ściereczki i usuwaniu zabrudzeń ręcznie. Buty skórzane Nike trzeba później wysuszyć w pokojowej temperaturze, a następnie pokryć preparatem impregnującym. Można je dodatkowo wypastować. Jeśli posiadamy buty z innego materiału niż skóra naturalna, trzeba dobrać preparat pielęgnujący, który będzie dedykowany do danego tworzywa.

W pralce wypierzemy jedynie wkładki wyjęte z butów oraz sznurówki. One nie ulegną zniszczeniu zanurzone w wodzie i przy praniu z zastosowaniem konwencjonalnych detergentów, takich jak proszek do prania.

Po drugie - używaj butów Nike zgodnie z ich przeznaczeniem

Nie bez powodów Nike klasyfikuje swoje obuwie w wielu różnych kategoriach, m.in. buty do biegania, buty halowe, buty piłkarskie do grania na naturalnej murawie, buty do grania w piłkę nożną na sztucznej murawie i tak dalej. Poszczególne modele mają różne rozwiązania techniczne, które mają wspomagać odpowiednie ruchy wykonywane stopą przez użytkownika. Jeśli nie będziemy korzystać z butów Nike zgodnie z przeznaczeniem, możemy je szybko zniszczyć albo samemu doznać kontuzji.

Po trzecie - dobieraj buty do pory roku

Buty przeznaczone na zimę, powinny być używane tylko o tej porze roku, a nie przez cały rok. Podobnie z butami letnimi - nie możemy ich stosować zimą, na pluchę, śnieg i narażać na kontakt z piaskiem oraz z solą drogową, ponieważ mogą ulec zniszczeniu. W butach zimowych stopa jest dodatkowo ogrzewana, dlatego latem będzie nam w nich zdecydowanie za gorąco i możemy nabawić się odparzeń.

pixel