• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Czym jest technologia Aeroloft?

2018-07-09
Czym jest technologia Aeroloft?technologia aeroloft

Firma Nike posiada rozbudowany dział innowacji. Pracujący w nim zespół musiał rozwiązać pewien dylemat: z jednej strony miał zagwarantować sportowcom maksymalne ciepło, nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych, ale z drugiej strony bez ryzyka przegrzania organizmu podczas treningu. W tym celu zespół Nike przyjrzał się, jakie produkty wykorzystywane są do izolowania ciała przed ekstremalnie niskimi temperaturami. Wybór ostatecznie  padł na puch, który sprawdza się jako izolator, ale ma bardzo niską wagę. Na jego bazie skonstruowano technologię AeroLoft.

Przegrzewanie podczas treningu


Podczas treningów biegowych w plenerze najczęściej w pierwszym etapie sportowcom jest zimno, w szczególności gdy temperatury oscylują poniżej 0 stopni Celsjusza. Nie są rozgrzani i jak najszybciej chcą się zacząć ruszać, aby nie doprowadzić do wyziębienia. Natomiast w momencie, kiedy są już rozgrzani, odzież, jaką mają na sobie, może prowadzić do przegrzania organizmu, które jest o wiele bardziej niebezpieczne niż wyziębienie. Nawet jeśli sportowcy stosują przewiewne stroje, mogą się przegrzewać. Dlatego istnieje potrzeba stworzenia takiej odzieży sportowej, która zapewnia ciepło na początku treningu w chłodnych warunkach, ale nie doprowadza do przegrzania. Odpowiedzią na takie potrzeby jest zaawansowana technologia Nike AeroLoft. Przy jej testowaniu przeprowadzono badania, które miały odpowiedzieć na kilka pytań:

  • jaka jest odpowiednia grubość stref izolacji, 
  • jaki jest właściwy poziom przewiewności? 
  • gdzie znajdują się obszary, w których izolacja jest niezbędna? 

Na tej podstawie zespół ds. innowacji Nike opracował odzież w technologii AeroLoft, zapewniającą wentylację, lekkość, ale i ciepło.

>>Sprawdź naszą ofertę na buty do piłki nożnej<<

Na polega technologia Aeroloft?


Technologia Nike AeroLoft łączy w sobie niezwykłą lekkość izolacji wykonanej z puchu, umieszczonego w precyzyjnie wybranych strefach przy ciele człowieka, ze strefową wentylacją, która pozwala na osiąganie optymalnych wyników w chłodne dni podczas treningów, likwidując przy tym ryzyko przegrzania. Przy wykorzystaniu tej technologii produkowane są kurtki czy getry dla sportowców, gdzie każdy element odzieży opracowano do najdrobniejszych szczegółów, jeśli chodzi o liczbę i wymiar komór izolacyjnych, ich kształt oraz gęstość występowania rozdzielających je perforacji. Celem technologii Nike AeroLoft jest zapewnienie przewiewności, lekkości i ciepła, jak i swobody ruchów. W większości przypadków izolacja w ubraniach Nike z technologią AeroLoft składa się z puchu gęsiego 800 cui o niskiej masie własnej. Ubrania z puchem gęsim wykańcza się nieprzemakalną powłoką, chroniącą przed powstawaniem grudek w materiale, co mogłoby doprowadzić do zmniejszenia jego efektywności. Ważną rolę w konstrukcji ubrań z technologią AeroLoft spełniają laserowe perforacje pomiędzy komorami, które zapewniają wygodę, dzięki wentylacji i odprowadzaniu nadmiaru wilgoci. Komory i laserowe perforacje nie znajdują się na całej powierzchni ubrania, ale rozmieszczono je w newralgicznych miejscach, biorąc pod uwagę wcześniej zgromadzone dane o ciepłocie ciała.


pixel