• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Czym jest technologia Nike AeroShield?

2018-07-07
Czym jest technologia Nike AeroShield?nike aeroshield


Firma Nike jest liderem w dziedzinie nowoczesnych technologii produkcji materiałów, które sprzyjają uzyskaniu najwyższego komfortu podczas uprawiania różnych dyscyplin sportowych - czy w zamkniętym pomieszczeniu, czy na świeżym powietrzu. Jednym z takich rozwiązań jest technologia Nike AeroShield, która stanowi połączenie wodoodpornej warstwy oraz stref wentylacji.

Jak działa Technologia Nike AeroShield?


Zespół projektantów firmy Nike opracował technologię AeroShield z potrzeby stworzenia materiału, który będzie przewiewny, ale też będzie zapewniał należytą ochronę przed opadami atmosferycznymi. Dotychczas istniejące ubrania przeciwdeszczowe były sztywne, niewygodne i hałaśliwe. Wszystkie te wady zostały usunięte w Nike AeroShield za jednym razem.

Sprawdź naszą ofertę: Legginsy Sportowe NIKE

Nanowłókna membrany AeroShield


Stworzony materiał opiera się o membranę z nanowłókien przędzonych z użyciem energii elektrycznej. Technika ta wykorzystuje napięcie elektryczne dla uzyskania separacji w procesie tworzenia materiału. W efekcie powstało tworzywo o porowatych i niezwykle cienkich włóknach. Owe nanowłókna skutecznie i szybko odprowadzają nadmiar wilgoci z ciała człowieka, która powstaje w procesie pocenia się przy wysiłku fizycznym i jednoczesnym wzroście temperatury. Z drugiej zaś chronią przed przenikaniem wody z zewnątrz. Dlatego ubrania AeroShield z membraną z nanowłóknami chronią przed opadami, zwłaszcza że membrana połączona jest z uszczelnionymi szwami, dla uzyskania idealnej nieprzemakalności ubrania. Zapewniają one komfort ćwiczenia w czasie każdej pogody. Warto też wspomnieć o strefach wentylacji umieszczanych w ubraniach Nike AeroShield. Szersze strefy są w tylnej części, a węższe w przedniej, dla uzyskania optymalnej temperatury ciała i suchości.

Dlaczego warto skorzystać z Nike AeroShield?

Sprawdź naszą ofertę: buty do piłki nożnej

Jeśli poszukujesz w asortymencie odzieży sportowej ubrań, które są przeciwdeszczowe, ale zapewnią ci wentylację ciała, sięgnij po materiał Nike AeroShield. Odzież oznakowana jako AeroShield ma uszczelnione wszystkie szwy i membranę z nanowłókien umieszczoną na całej powierzchni. W sprzedaży są też ubrania Zonal Nike AeroShield, gdzie tylko w wybranych strefach są uszczelnione szwy i umieszczone membrany z nanowłókien.
pixel