• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Czym jest technologia Nike Sphere?

2018-08-01
Czym jest technologia Nike Sphere?

Niekorzystna aura panująca późną jesienią, zimą i często do połowy wiosny nie musi być przeszkodą w uprawianiu sportów. Wystarczy jedynie odpowiednie ubranie, które z jednej strony zapewni nam ciepło, a z drugiej wentylację, ochronę przed wiatrem i opadami atmosferycznymi. Wszystkie te cechy śmiało mogą być przypisane do materiałów Nike Sphere. Sprawdźmy, co mogą nam one zaoferować?

Adrenaline.pl - sprawdź ofertę głównego operatora sieci Nike i adidas w Polsce - odzież do biegania

Jak powstała technologia Nike Sphere?

Firma Nike zatrudnia inżynierów i wynalazców, którzy pracują nad stworzeniem materiałów, technologii i rozwiązań, które będą odpowiadały potrzebom sportowców. W ten sposób w 2002 roku zwieńczono sukcesem badania nad technologią, która gwarantowałaby ciepło bez zbędnych obciążeń. Nike Sphere spełnił oczekiwania i wynalazców, i użytkowników, ponieważ zapewniał termoregulację, nie dopuszczał do przegrzania organizmu, dzięki wentylacji i systemowi chłodzenia, osuszanie skóry i ochronę przed niekorzystną pogodą.

Twórcami materiału Nike Sphere są członkowie zespołu ds. zaawansowanych innowacji w firmie Nike, którzy testowali nowo powstały materiał w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych, w komorze środowiskowej w Nike Sports Research Lab. To pozwoliło im na wprowadzenie do użytku materiału Nike Spere, który przeszedł też pomyślnie testy konsumenckie.

Sprawdź naszą ofertę: legginsy sportowe - Nike, adidas, Reebok

Co takiego wyróżnia materiał Nike Sphere?


Unikalna technologia Nike Sphere charakteryzuje się tym, że materiał ten ma zmienną gęstość i wykonany jest w technologii 3D. Ogranicza to jego kontakt ze skórą, dzięki czemu ogrzane przez ciało człowieka powietrze może swobodnie krążyć wzdłuż tułowia. Użytkownikowi ubrań wykonanych przy użyciu materiału Nike Sphere jest ciepło, ale nie gorąco.
Jeśli się spoci, wilgoć ze skóry zostanie natychmiast odprowadzona na zewnątrz. Ubrania Nike Sphere są lekkie, dlatego nie ograniczają swobody ruchu. Ma to szczególne znaczenie dla sportowców. Niezależnie od dyscypliny sportowej mogą oni ćwiczyć bez skupiania się na niewygodzie wywołanej ubraniem.
Lekkość, wentylacja i ciepło
Ubrania Nike Sphere są bardzo lekkie, ale przy tym zapewniają doskonałą termoizolację i wentylację. Dają wrażenie przewiewności, ponieważ mikrowłókna tego materiału odprowadzą szybko nadmiar wilgoci ze skóry na zewnątrz, aby mogła ona ulec odparowaniu.


pixel