Daj się wyrolować :D

2018-01-09
Daj się wyrolować :D

Od pewnego czasu praktycznie w każdej siłowni, gdzieś w kącie znajdziesz rolki. Dotychczas były raczej rzadko używane ale coraz więcej ludzi poznaje ich zalety i zaczyna się rolować!

Co daje nam rolowanie? Rolowanie ma na celu rozluźnienie, łagodzenie bólu mięśni i stawów poprzez uciskanie przykurczów. Dodatkowo rolka potrafi rozbić blizny i zrosty tkanek w miękkich mięśniach. Wszystko to pozwala zwiększyć przepływ krwi i przyspieszy regenerację mięśni. Rolowanie to idealny lek na spięte mięśnie.

W jaki sposób się rolować? Rolkę układasz pod mięśniem który chcesz rozbić, następnie rolujesz wzdłuż mięśnia na przykładzie uda od biodra aż po kolano. W miejscach które sprawiają największy ból zatrzymaj się na chwile i spróbuj rozluźnić mięsień do momentu aż ból się "rozpłynie". Pamiętaj o tym, że podczas rolowania występuje ból ale nie martw się tym w tym przypadku jest to wskazane gdyż Twoja sztywność mięśni właśnie ustępuje!  

pexels-photo

Jaką rolkę wybrać? W sklepach sportowych znajdziesz wiele różnych rolek, krótsze i dłuższe, z wypustkami i bez, miękkie i twarde. Która będzie najlepsza dla Ciebie?

Rolki miękkie polecane są dla osób z mocno zbitymi mięśniami i początkującym, gdyż używanie w tym przypadku twardej rolki powoduje silny ból! Jeżeli jesteś osobą aktywną fizycznie i regularnie trenujesz możesz stosować rolkę o średniej twardości. Najtwardsze rolki dedykowane są sportowcom zaawansowanym posiadającym duże umięśnienie lub osobom z niewielkim napięciem mięśni.  

Kształt rolki również ma spore znaczenie. Gładkie rolki idealnie nadają się do rozmasowywania górnych i dolnych kończyn, rolki "ósemki" będą najlepszym wyborem do rozmasowania mięśni grzbietu, kształt "ósemki" zapobiega uciskaniu na kręgosłup, natomiast wersja z podłużnymi żłobieniami świetnie nadają się do walki z celulitem!

SS17_Training_Brand_Driven_1500x700 (1)

Wielkość rolki dobieramy do naszych rozmiarów im większy mięsień tym większa rolka, po prostu musi Ci być wygodnie.

Pamiętaj jednak aby nie stosować rolki na kościach i stawach. Ponadto należy wziąć pod uwagę iż w wyniku nacisku na nasze ciało mogą powstać obrzmienia, siniaki, guzy lub przebarwienia, na szczęście są to sporadyczne przypadki jednak w przypadku gdy stanie się to właśnie Tobie skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Przy okazji zwróć uwagę na naszą odzież treningową na pewno znajdziesz coś odpowiedniego do rolowania!

SS17_Training_Brand_Driven_1500x700

Drogi Konsumencie, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania ze strony e-sklepu www.adrenaline.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając dowiedz się więcej, zamykając ten komunikat lub przechodząc do sklepu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez adrenaline.pl sp. z o. o. sp. k. z siedzibą w Olsztynie.
Ok, rozumiem
pixel