• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Dogtrekking – aktywnie z psem

2018-04-29
Dogtrekking – aktywnie z psem

Dogtrekking to szybki spacer lub bieg z psem. Czym się różni od tradycyjnego spaceru? Otóż psiaka przypina się do właściciela za pomocą specjalnej linki. Sport ten zyskuje coraz większą popularność także w Polsce!

Jesień i zima to pory roku, kiedy niechętnie wychodzimy w domu. Jednak właściciele czworonogów wiedzą, że nie jest ważne, czy pada, leje, a może mocno wieje, dobry moment na spacer trzeba znaleźć. Jeśli masz problem ze zmotywowaniem się, a możesz pozwolić sobie na psa – masz rozwiązanie! Dogtrekking jest dla Ciebie!

Dogtrekking – dla każdego!

Jeśli codziennie wychodzisz z psem, to trenujesz dogtrekking, nawet o tym nie wiedząc! A może szukasz sportu dla siebie? To bardziej przyjemna rekreacja niż dyscyplina sportowa, choć organizowane są zawody z dogtrekkingu. Nie musisz jednak mieć specjalnych umiejętności – wystarczy, że wybierzecie się na dłuższy spacer, nawet na kilkanaście kilometrów.

Poznaj naszą ofertę z kategorii: odzież do biegania

Jak długo spacerować?

Stopniowego wydłużaj spacery – nie codziennie, gdyż takie tempo byłoby za szybkie. Godzinny, a potem dwugodzinny lub kilka razy w tygodniu na pewno poprawi Waszą kondycję. Pies – jeśli jest odpowiedniej rasy – też będzie przeszczęśliwy.

15 czy 20 km może przespacerować w zasadzie każdy zdrowy człowiek. Jednak trasy wynoszące około 40 km są bardziej wymagające – trzeba przygotować na nie i siebie, i psa.
To absolutnie konieczne!

Gdzie trenować?

Dobrym miejscem do uprawiania dogtrekkingu jest las, ale warto też zabrać psa w góry – jeśli już będziecie nieco zaawansowani. Spacer po dolinie lub po pagórkach to nieco wyższy poziom trudności. Ważne, aby było to ścieżki, nie droga asfaltowa, miejskie ulice itd.

Poznaj naszą ofertę: odzież do treningu dla mężczyzn

Co ze sobą zabrać?

Pamiętaj też o bezpieczeństwie i zdrowiu – koniecznie spakuj wodę i dla siebie, i dla psa. Możesz też wziąć jakieś przekąski. Obowiązkowo zaś wygodne buty trekkingowe oraz cieplejsze ubranie, gdyż pogoda – zwłaszcza w górach – może się nagle zmienić. Na rynku jest wiele produktów różnych marek, które produkują obuwie w rozmaitych technologiach.

Pies z kolei powinien być wyposażony w szelki – zamiast smyczy przypina się do nich specjalną linkę amortyzowaną. Przypina się ją też do pasa biodrowego właściciela. Dzięki temu unikniecie gwałtownych szarpnięć, które mogą negatywnie wpłynąć m.in. na stawy i kręgi szyjne psiaka.

Pamiętaj o kondycji psa!

Wiele zależy jednak także od rasy, wieku i kondycji psiaka – pamiętaj, że musisz dostosować spacer także do niego i jego możliwości. Nie każdy czworonożny przyjaciel może i powinien uprawiać dogrekking – idealnie nadaje się np. husky, alaskan malamute, owczarek niemiecki, border collie czy wyżły.

pixel