• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Główne cechy obuwia biegowego Nike

2018-04-23
Główne cechy obuwia biegowego Nike

Każdy biegacz musi mieć odpowiednie obuwie, które będzie ułatwiać mu bieganie, stabilizować stopę oraz zwiększać bezpieczeństwo sportowca. Firma Nike specjalizuje się w projektowaniu i produkcji obuwia biegowego o niskiej masie własnej, gwarantującego amortyzację, przyczepność, kontrolę ruchu oraz wentylację stóp.

Amortyzacja

Buty Nike przeznaczone dla biegaczy, posiadają w podeszwie środkowej system amortyzacji AIR. Konstruktorzy obuwia Nike doskonale wiedzą, że stopa człowieka nie jest przystosowana do chodzenia po twardych nawierzchniach, takich jak asfalt czy ubita polna droga. Niestety, zwykle po takich nawierzchniach chodzimy lub biegamy. Dlatego buty do biegania muszą zapewniać właściwą amortyzację, komfort i ochronę stopy przed szkodliwymi skutkami jej regularnego uderzania o twarde podłoże.

Sprawdź także: buty i odzież do biegania NIKE

Odpowiednia przyczepność

Podeszwa zewnętrzna obuwia do biegania marki Nike charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie i przyczepnością. Waflowy bieżnik podeszwy daje najefektywniejszą trakcję liniową, czyli podczas biegania na wprost.

Wentylacja

Długotrwały wysiłek związany z bieganiem długodystansowym powoduje, że stopy naturalnie się pocą. Wilgoć powinna być odprowadzana na zewnątrz, dlatego ważne jest, aby obuwie sportowe zapewniało wentylację stóp. W butach Nike stosowane są specjalne materiały, sprzyjające utrzymanie suchości stopy. To między innymi siateczka - mesh, którą znajdziemy w zasadzie w każdym bucie przeznaczonym do biegania.

Kontrola ruchu

Stopa człowieka ma naturalne sposoby tłumienia wstrząsów, jakie są nieodłącznym elementem uderzenia o podłoże. Większość z nas ma pronację stopy, tj. tendencję do obciążania przyśrodkowej części stopy. Obuwie do biegania Nike daje biegaczom dodatkową stabilizację, ponieważ jest wyposażone w systemy kontrolujące ruch stopy. Będą to między innymi:

  • dynamic support - dynamiczne wsparcie, znane również z butów piłkarskich,
  • footbridge,
  • dual-fusion.

Niewielka waga obuwia

Buty nie powinny stanowić obciążenia dla osoby biegającej. Im mniejsza będzie ich waga, tym lepiej, ponieważ biegacz straci mniej energii na ruch. Buty do biegania marki Nike są lekkie i zapewniają większy komfort poruszania się. Nike stosuje do szycia butów biegowych ultra lekkie i trwałe pianki, które przyczyniły się do zminimalizowania wagi butów. Wpływa to na stopniowy wzrost osiągów biegacza.

Dopasowanie buta do kształtu stopy

Kluczową kwestią w przypadku butów do biegania jest ich dokładne dopasowanie do kształtu stopy w taki sposób, aby nie przemieszczała się ona podczas biegania. Obuwie Nike pozwala na dopasowanie buta i zminimalizowanie ryzyka powstawania obtarć.

pixel