• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Jak dbać o buty piłkarskie ze skóry?

2018-04-09
Jak dbać o buty piłkarskie ze skóry?

Skórzane buty piłkarskie są klasyfikowane w klasie premium obuwia dla piłkarzy. Są wytrzymałe, solidne i estetyczne. Powinny długo służyć zawodnikom, jeśli będą oni wiedzieć, jak o nie dbać. Wykonywane systematycznie zabiegi pielęgnacyjne i konserwujące sprawią, że buty zawsze będą tak samo dobrze wyglądać i zapewniać komfort piłkarzom.

Pierwsze treningi w butach ze skóry

Buty piłkarskie są znacznie bardziej intensywnie eksploatowane niż obuwie do użytku codziennego na chodnikach i ulicach. Wysokiej jakości buty piłkarskie kosztują nie mało, zwłaszcza te, wykonane ze skóry naturalnej, dlatego trzeba o nie w dużej mierze dbać, aby służyły przez długi czas.

Przed pierwszym użyciem nowych butów skórzanych do piłki nożnej, użytkownik powinien natrzeć je oliwką dla dzieci, dla zmiękczenia skóry i powyginać każdy but w różne strony - najlepiej w miejscu występowania najczęstszych otarć, czyli z przodu buta i przy pięcie. Wtedy but szybciej dopasuje się do stopy.

Pielęgnacja butów

Rozbite, wygodne buty to skarb dla zawodnika. Dobrze dobrane pod kątem nawierzchni, na której gra, sprawiają, że zyskuje lepsze prowadzenie piłki, szybkość i energię strzałów. Takie buty trzeba odpowiednio pielęgnować. Przede wszystkim trzeba je po każdym treningu i meczu myć przy użyciu mokrej gąbki lub ściereczki. Później pozostawia się buty do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. W przeciwnym wypadku w ich wnętrzu szybko zaczną się namnażać chorobotwórcze bakterie i grzyby.

Pod żadnym pozorem obuwia skórzanego nie stawiamy na grzejniku lub w bezpośrednim jego sąsiedztwie. Nie wystawiamy też butów na pełne słońce. Wysoka temperatura działa na skórę negatywnie - zaczyna ona twardnieć i grozi powstawaniem pęknięć.

Sprawdź naszą ofertę na: buty piłkarskie.

Impregnacja skóry

Skóra wymaga okresowej konserwacji i dotyczy to również obuwia. Po jego wyczyszczeniu i wysuszeniu można natłuścić skórę, nadając jej miękkości i elastyczności oraz ochrony przed wilgocią.

Użytkowanie butów ze skóry na treningach i meczach piłki nożnej zapewnia komfort zawodnikom, ale muszą się oni liczyć z koniecznością regularnego czyszczenia i pielęgnacji obuwia sportowego skórzanego.

pixel