• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Jak dbać o swoje buty?

2018-05-11
Jak dbać o swoje buty?

Błoto, kurz, brud, ziemia, a także wszelkie inne zabrudzenia, jakie znajdą się na powierzchni naszych butów, są trudne do usunięcia. Żeby przywrócić naszemu obuwiu jego dawny stan, musimy dysponować dobrymi, skutecznymi detergentami. Warto zastosować profesjonalne impregnaty do butów, które uchronią nasze obuwie przed zabrudzeniem i zniszczeniem.

Rewolucyjny środek impregnacyjny

Ułatwieniem dla właściciela obuwia, który często korzysta z niego poza halą sportową czy siłownią, będzie zestaw do pielęgnacji firmy Crep Protect. W asortymencie tej firmy znajdziemy między innymi ochronny spray impregnujący do obuwia, który nie tylko zabezpieczy buty przed dowolnymi zabrudzeniami, ale i zapewni im wodoodporność. Jeśli więc potraktujemy nim swoje tenisówki czy materiałowe buty do biegania, to przy deszczu nie będą one przemakać. Impregnat może być stosowany do butów wykonanych z zamszu, nubuku lub płótna. Łatwo go nanieść na buty, ponieważ ma formę sprayu, który bardzo szybko wysycha.

Zabrudzone obuwie trzeba rzecz jasna szybko wyczyścić, aby brud nie wniknął w strukturę materiału lub skóry. Do tego celu można skorzystać z płynu Crep Protect Cure Ultimate Cleaning Solution. Ma naturalny skład i bazuje na ekstrakcie z kokosa, wodzie i olejku jojoba. Nawet niewielka jego ilość, zmieszana z wodą, pozwoli na wyczyszczenie kilkudziesięciu mocno zabłoconych par butów sportowych. Do nanoszenia płynu i czyszczenia butów warto wykorzystywać szczotkę ze świńskim włosiem.

Jeśli potrzebujemy szybko usunąć brud i kurz z naszych butów, powinniśmy mieć pod ręką chusteczki nawilżane Crep Protect, które służą do odświeżania obuwia i usuwania niewielkich plam. Można je wszędzie ze sobą zabrać. Mają jedną gładką stronę i jedną teksturowaną, pomagającą w usuwaniu ciężkich zabrudzeń.

Przeczytaj podobny artykuł: Jak dbać o obuwie

Jak prawidłowo dbać o obuwie?

Błędem popełnianym przez wielu z nas jest wychodzenie na dwór, w czasie deszczu i niepogody, w dopiero co zaimpregnowanych butach. Niecierpliwość w takim przypadku będzie miała negatywne skutki, ponieważ naniesiony na obuwie preparat nie zacznie prawidłowo działać. Najlepiej więc odczekać dłuższą chwilę, aż warstwa impregnatu rzeczywiście zaschnie, a dopiero później nałożyć drugą. Uzyskamy dzięki temu pewność, że specyfik da nam taką ochronę, jaką deklaruje producent tego środka impregnującego.

pixel