• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Jak dobrać rozmiar kurtki?

2022-08-16
Jak dobrać rozmiar kurtki?

Zakup kurtki zimowej powinien być przemyślany, zwłaszcza przy podejmowaniu decyzji o wyborze rozmiaru. Możesz być zdezorientowany tabelą rozmiarów i pomiarami lub czuć się zniechęcony, dokonując jej zakupu. Możesz nie wiedzieć, od czego zacząć, ale nie martw się; Przedstawiamy kilka prostych, ale ważnych wskazówek, które pomogą Ci dowiedzieć się jak dobrać rozmiar kurtki zimowej.

Spójrz na tabelę rozmiarów

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, decydując się na rozmiar kurtki, jest zapoznanie się z tabelą rozmiarów producenta. Dzięki temu uzyskasz kilka różnych informacji, takich jak rodzaj stosowanej przez firmę wielkości i sposób jej określania. Czasami powie Ci również, jaki jest typ kurtki (na przykład, czy jest oversizowa, czy dopasowana). Sprawdzając tabelę rozmiarów, poszukaj odpowiedniej listy pomiarów i sprawdź czy są one podane w centymetrach. Zwykle rozmiar kurtki opiera się na pomiarach klatki piersiowej i talii, chociaż czasami uwzględnia się również pomiary długości ramion i bioder. Jeśli jesteś wysoki, zdecydowanie spójrz na pomiary długości ramienia, jeśli takie są. Niektóre marki mają również „długie” rozmiary, które zwykle są dłuższe zarówno pod względem długości rękawa, jak i długości tułowia. Wiele marek oferuje również małe rozmiary i rozmiary plus, więc szukaj tych specyfikacji i szukaj marek, które pasują do Twojego typu ciała.

Jaki rozmiar kurtki wybrać?

Ważne jest, aby rozważyć przeznaczenie kurtki, którą kupujesz. Czy ma być to kurtka do biegania zimą? Czy jest to dopasowana kurtka do noszenia na jednej warstwie? A może jest to warstwa zewnętrzna, którą chcesz nałożyć na kilka innych części garderoby? Jeśli to drugie, będziesz chciał wybrać rozmiar większy niż to, czego wymagają twoje pomiary. Zapewni to prawidłowe dopasowanie kurtki do innych warstw. Jeśli kurtka ma być dopasowana, w miarę możliwości wybierz rozmiar najbardziej zbliżony do Twoich wymiarów. Jeśli wypadniesz między rozmiarami, wybierz większy rozmiar, aby kurtka nie okazała się zbyt ciasna.

Jak dobrać rozmiar kurtki zimowej?

Podczas zakupu kurtki zimowej ważne jest, aby znać i rozumieć swoje wymiary. Jak dobrać rozmiar kurtki? Weź taśmę krawiecką, zmierz swoje wymiary, a następnie zapisz je, aby mieć je pod ręką przy przyszłych zakupach. Oto kilka wskazówek, jak zmierzyc kurtke zimowa:

Klatka piersiowa

Aby kurtka zimowa była odpowiednio dobrana wykonaj pomiar klatki piersiowej - owiń taśmę mierniczą wokół najszerszej lub najpełniejszej części klatki piersiowej.

Talia

Aby zmierzyć talię, musisz dowiedzieć się, gdzie znajduje się twoja naturalna talia; zwykle tuż pod klatką piersiową. Dla pewności pochyl się lekko w bok i poszukaj fałd w talii. Owiń taśmę mierniczą wokół siebie w miejscu zagięcia, utrzymując ją nawet po obu stronach.

Biodra

Aby zmierzyć biodra, zmierz się w najszerszej części bioder, używając tej samej techniki, co poprzednio.

Ramiona

Aby zmierzyć długość ramienia, połóż jedną rękę na biodrze tak, aby ramię było zgięte. Umieść początek taśmy mierniczej na obojczyku lub podstawie szyi i poprowadź taśmę mierniczą od ramienia do nadgarstka. Dzięki temu dowiesz się, jaka powinna być długość rękawów twojej kurtki.

Te pomiary mogą być trudne do samodzielnego wykonania, więc najlepiej jest znaleźć przyjaciela lub członka rodziny, który Ci pomoże. Po dokonaniu pomiarów ponownie zapoznaj się z tabelą rozmiarów i poszukaj rozmiaru, który najlepiej pasuje do Twoich pomiarów.

rozmiar kurtki

Jaka kurtka na zimę?

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w klimacie z ekstremalną zimową pogodą, czy podróżujesz w zimne miejsce, musisz być przygotowany na mroźne temperatury i zdecydować jaka kurtka na zimę będzie dla Ciebie najlepsza. Istnieje wiele różnych rodzajów kurtek zimowych, więc znajomość różnic między nimi pomoże Ci znaleźć odpowiednie dopasowanie i ochronę dla Twojego klimatu. Przy wyborze rodzaju kurtki zimowej należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

poziom aktywności - jeśli planujesz dużo się poruszać, mając na sobie zimową kurtkę, możesz nie potrzebować czegoś tak ciężkiego, jakbyś załatwiał sprawunki,
lokalizacja - jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie przez dłuższy czas jest bardzo wietrznie i zimno, rozważ cięższą kurtkę zimową.
Co trzeba jeszcze wiedzieć, aby zdecydować jak dobrać odpowiedni rozmiar kurtki zimowej? Trzeba wziąć pod uwagę z jakich materiałów jest wykonana. To zwykle określa, ile „daje” lub „luz” kurtka będzie miała i czy będzie się rozciągać. Materiały syntetyczne, takie jak poliester, mogą czasami być mniej podatne niż włókna naturalne, takie jak wełna lub bawełna.

Kurtki męskie kontra kurtki damskie

Niestety, nie ma wielu opcji neutralnych pod względem płci lub unisex, więc większość ludzi wybiera kurtkę z dostępnych sekcji dla mężczyzn lub kobiet. Podejmując decyzję o zakupie, weź pod uwagę kilka rzeczy: kurtki męskie będą z natury większe niż kurtki damskie, ale w niektórych miejscach mogą być ciaśniejsze. Kurtki damskie zwykle pasują do szerszych bioder, podczas gdy kurtki męskie mają tendencję do zwężania się lub zwężania w biodrach. Kurtki męskie mają zwykle szerszy obwód klatki piersiowej i ramion w porównaniu do kurtek damskich. Wreszcie, być może będziesz musiał zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar, w zależności od rodzaju kurtki, którą zdecydujesz się wybrać.

Co jeszcze możesz zrobić, aby znaleźć odpowiedni rozmiar?

Jest jeszcze jedna rzecz, którą możesz zrobić, aby dowiedzieć się jaki rozmiar kurtki zimowej będzie odpowiedni: spójrz na opinie klientów i poszukaj uwag dotyczących rozmiaru. Jeśli większość recenzji mówi, że kurtka jest mała, zwiększ rozmiar, a jeśli jest duża, zrób odwrotnie. Jeśli ktoś mówi, że kurtka jest naprawdę długa, a Ty nosisz mniejszy rozmiar, rozważ wybór krótszej opcji. Na koniec, kupując kurtkę przez Internet, upewnij się, że producent lub sklep, w którym kupujesz, przyjmuje zwroty. Sprawdź zasady wysyłki i zwrotów, aby upewnić się, że będziesz mieć czas na odesłanie kurtki, jeśli nie będzie pasować. Pamiętaj, aby nosić różne warstwy podczas przymierzania kurtki w domu, aby upewnić się, że wybrałeś odpowiedni rozmiar, i nie odrywaj metek z podekscytowania, zanim nie będziesz pewien.

pixel