• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Jak skonstruowane są rękawice bramkarskie Nike

2018-04-14
Jak skonstruowane są rękawice bramkarskie Nike

Jednym z obowiązkowych akcesoriów dla piłkarzy są rękawice bramkarskie. Choć używa ich tylko jeden z 11 zawodników na boisku piłkarskim, ich charakterystyka może decydować o skuteczności gry bramkarza, a co za tym idzie - o wyniku poszczególnych meczów. W asortymencie akcesoriów piłkarskich Nike znajdują się m.in. rękawice bramkarskie. Nike wykorzystuje do ich tworzenia szereg technologii.

System Spyne

Specjalne wzmocnienia z płytek wykonanych z różnych materiałów, m.in. metalu i polipropylenu w rękawicach bramkarskich noszą nazwę systemu Spyne. Dzięki nim można skutecznie zapobiegać wyłamaniu się palców bramkarza, zwłaszcza w czasie obrony bardzo silnych strzałów.

Sprawdź naszą niewiarygodną ofertę: Rękawice Nike

Konstrukcja Gunn Cut

Rękawice bramkarskie powinny zapewniać precyzję trzymania i łamania piłki. W akcesoriach piłkarskich Nike zostało to osiągnięte dzięki zastosowaniu unikalnej konstrukcji Gunn Cut. Oznacza ona, że palec 1, 2 i 5 w ¾ owinięto pianką, nadając całej konstrukcji rękawic bramkarskich owalny kształt.

Pro-curved Bio-Align

Rękawica piłkarska rzecz jasna ma kształt naturalnej dłoni i powinna być idealnie dopasowana do rąk bramkarza. Technologia Pro-curved Bio-Align umożliwia to, zapewniając jednocześnie większy komfort użytkowania.

Platforma zderzeniowa

Nike stosuje w swoich rękawicach platformę zderzeniową, czyli wzmocniony i specjalnie ukształtowany element konstrukcyjny, który pomaga przy piąstkowaniu piłek. Nie ogranicza on jednocześnie swobody ruchów wykonywanych palcami.

System dopasowania nadgarstka

Nie można dopuścić, aby w czasie meczu niepostrzeżenie rękawice zsunęły się z dłoni bramkarza. Firma Nike ograniczyła, a nawet wykluczyła takie ryzyko, dzięki zastosowaniu tzw. systemu dopasowania nadgarstka. To trójpunktowy ściągacz, który uniemożliwia zsunięcie się rękawicy z dłoni. Wystarczy dopasować ściągaczem rękawicę i następnie zablokować go w pożądanym punkcie przy pomocy rzepów.

Pianka Contact

Na wewnętrznej części rękawicy Nike dla bramkarzy umieszczono piankę contact, która zapewnia pewny chwyt, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Grip 3

System Grip 3 w rękawicach bramkarskich marki Nike polega na zabudowaniu pianką o wysokiej przyczepności palców 1, 2 i 5, co umożliwia uzyskanie pewnego chwytu piłki w każdej sytuacji.

pixel