• 30 dni na zwrot
 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Ekspresowa wysyłka
 • Wysyłamy do Paczkomatów
 • Operator 8 salonów Nike i Adidas
 • Oryginalne produkty

Jak wybrać bieliznę termoaktywną? Poradnik

2018-02-09
Jak wybrać bieliznę termoaktywną? Poradnik

Uprawianie sportów jesienią i zimą ma mnóstwo uroków – od września do marca nie możemy narzekać na nadmierne, niebezpieczne upały, a świat usłany kolorowymi liśćmi lub białym puchem potrafi zaskakiwać nieprawdopodobnymi widokami.

Co jednak, gdy za oknem świeci słońce i aż chciałoby się pobiegać, jednak temperatura zaczyna spadać i oscylować wokół 0 °C? Rada jest jedna – na jesienno-zimowe treningi najlepsza jest bielizna termoaktywna. Nie wiesz, jak wybrać najlepszą? Mamy dla Ciebie 4 wskazówki, które pomogą Ci w zakupach!

Dlaczego bielizna termoaktywna jest taka ważna (i świetna)?

Każdy, kto kiedykolwiek uprawiał jakiś sport w zimowy dzień wie, że najważniejszą kwestią podczas takiego treningu jest zachowanie odpowiedniej ciepłoty ciała. Mimo że biegając, jeżdżąc na nartach czy na snowboardzie nieustannie się rozgrzewasz, różnica pomiędzy temperaturą Twojego organizmu, a temperaturą otoczenia może być szkodliwa i powodować poważne choroby. Bielizna termoaktywna nie tylko skutecznie Cię rozgrzeje, stanowiąc izolację termiczną, ale także odprowadzi nadmiar wilgoci z Twojej skóry.

1. Wybierz odpowiedni rodzaj bielizny termoaktywnej

Wśród koszulek i legginsów termoaktywnych można wyróżnić 3 typy produktów:

 • bielizna lekka – sprawdza się w wysokich temperaturach, sięgających 10 i więcej stopni Celsjusza. Jej celem jest przede wszystkim zapobieganie uczuciu „przepocenia” i odprowadzanie nadmiaru wilgoci. Duża część tego rodzaju bielizny wykonywana jest z mikrosiatki, która ma wyjątkowe właściwości absorpcyjne. Taka bielizna sprawdzi się latem, ale także podczas ćwiczeń na siłowni lub wizyty w fitness clubie.
 • bielizna średnia, czyli najbardziej uniwersalna bielizna termoaktywna – trochę ogrzewa i dobrze odprowadza wilgoć. Przydaje się właściwie przez cały rok, szczególnie, gdy temperatura waha się pomiędzy 10 °C a -5°C.
 • bielizna ciepła – jak sama nazwa wskazuje, to najcieplejszy wariant bielizny termoaktywnej. Taką bieliznę warto ubrać, kiedy temperatura spada poniżej -5°C. Dużą zaletą ciepłej bielizny termoaktywnej jest to, że bardzo dobrze odprowadza wilgoć.
Bielizna termoaktywna Nike | adrenaline.pl
Bielizna termoaktywna Nike | adrenaline.pl
Bielizna termoaktywna Nike | adrenaline.pl
Bielizna termoaktywna Nike | adrenaline.pl
Bielizna termoaktywna Nike | adrenaline.pl
Bielizna termoaktywna Nike | adrenaline.pl

Wybór odpowiedniego rodzaju bielizny zależy oczywiście od tego, jakie masz oczekiwania i w jakiej temperaturze chcesz ćwiczyć. Im zimniej na zewnątrz, tym grubsza bielizna Ci się przyda.

Znaczenie ma tu także poziom aktywności ruchowej, bo im więcej się ruszasz, tym więcej ciepła wytwarzasz. Jeśli więc ćwiczysz bardzo intensywnie, możesz wybrać cieńszą bieliznę. Jeżeli zaś nie wiesz, który rodzaj będzie dla Ciebie najlepszy, zacznij od bielizny średniej – jest najbardziej uniwersalna i sprawdza się praktycznie o każdej porze roku.

2. Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonana jest bielizna

Producenci materiałów i tekstyliów nieustannie prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych rozwiązań, z których z dużą chęcią korzystają producenci bielizny termoaktywnej. I całe szczęście! Dzięki temu mamy możliwość zakupu coraz to lepszych akcesoriów, które ułatwiają i uprzyjemniają nam codzienne treningi.

Dzisiejszy stan naszych półek sklepowych pokazuje, że do produkcji bielizny termicznej używa się najczęściej 3 materiałów. Jakie to tkaniny i czym się charakteryzują?

 1. Poliester – jest bardzo wytrzymały, elastyczny i nie odkształca się. Charakteryzuje się niskim wskaźnikiem chłonności wilgoci.
 2. Polipropylen – bardzo ciepły, lekki, a ponadto doskonale odprowadza wilgoć na zewnątrz.
 3. Elastan – lekki, wytrzymały, a przede wszystkim bardzo rozciągliwy. Elastan potrafi rozciągnąć się aż o 500%, a następnie wrócić do swojej pierwotnej postaci.

Nie mniej popularne są mieszanki tych trzech tkanin, które najprawdopodobniej będą najlepszym wyborem, ponieważ łączą ze sobą zalety wszystkich tych materiałów.

W Adrenaline znajdziesz szeroki wybór bielizny termoaktywnej dla mężczyzn. Sprawdź!

3. Postaw na bieliznę sportową bez szwów

Podczas intensywnego wysiłku fizycznego Twoja skóra jest szczególnie narażona na różne otarcia, a nawet odparzenia. Bielizna termoaktywna to ta część garderoby, która dotyka Twojego ciała bezpośrednio, dlatego warto wybrać model, który nie ma szwów – dzięki temu ochronisz swoje ciało przed nieprzyjemnymi skaleczeniami.

4. Dopasuj odpowiedni rozmiar

Choć może się wydawać, że to oczywiste, ważnym aspektem wyboru bielizny termoaktywnej jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Co to oznacza w praktyce? Bielizna termoaktywna powinna przylegać do ciała, ale nie może być zbyt ciasna, bo będzie krępować Twoje ruchy. Nie może być też zbyt luźna – wtedy nie będzie odprowadzać wilgoci w optymalny sposób.

Bielizna termoaktywna - na trening… i na co dzień!

Bielizna termoaktywna to odzież, którą z pewnością warto mieć w swojej szafie. Jak widzisz, przyda się nie tylko zimą, ale także latem! Wszystko zależy od tego, na jaki model się zdecydujesz. Co więcej, to świetne rozwiązanie nie tylko dla sportowców, ale dla każdego z nas. W końcu każdemu bywa czasem za zimno. Co więc stoi na przeszkodzie, aby włożyć bieliznę termiczną, idąc do pracy?

pixel