Jakie elementy konstrukcyjne podeszwy środkowej stosuje w swoim obuwiu firma Nike?

2018-04-07
Jakie elementy konstrukcyjne podeszwy środkowej stosuje w swoim obuwiu firma Nike?

Podeszwa środkowa w butach sportowych łączy podeszwę zewnętrzną z cholewką. Na tym jednak nie kończy się jej rola. Tworzy bowiem trwałą konstrukcję buta, wpływa pozytywnie na amortyzację i stabilizację stopy w bucie. Firma Nike stosuje szereg rozwiązań w zakresie elementów konstrukcyjnych podeszwy środkowej. Warto je poznać.

Mostek - Structural bridge, Footbridge

Tak zwany mostek w butach sportowych umieszczony w tylnej części podeszwy środkowej, ułatwia przechodzenie stopy z pięty na palce, spowalnia nadpronację stopy oraz stosowany jest głównie w butach do biegania.

Sprawdź naszą ofertę na sportowe buty męskie NIKE

Dual den sity

W butach do biegania, butach treningowych i przeznaczonych do uprawiania koszykówki częstym zabiegiem jest zróżnicowana gęstość pianki, określana jako Dual density, D-density lub Dual-D. Takie rozwiązanie zapobiega zbijaniu się pianki, przez co wzmocniona zostaje konstrukcja podeszwy. W przypadku umiejscowienia takiego elementu konstrukcyjnego po stronie przyśrodkowej buta, można zapobiegać nadmiernemu zbijaniu się w tym miejscu pianki.

Rideliner

Element Rideliner w butach do biegania, wykonany z materiału poliuretanowego, wydłuża żywotność buta i zapewnia lepsze czucie amortyzacji podczas treningów biegowych.

Dynamic Support

Dwuelementowy system wspierania stopy określany jako Dynamic Support, redukuje nadpronację i nadsupinację. Będzie doskonałym rozwiązaniem konstrukcyjnym w butach do biegania.

Dual Fusion

Podstawowy system wsparcia stopy z pianką Phylon, o podwójnej gęstości, w butach do biegania Nike nosi nazwę Dual Fusion. Daje unikalne uczucie miękkości i lekkości.

Drag-on

Specjalne wzmocnienie na cholewce Drag-on w butach Nike zapobiega wycieraniu się jej o podłoże i jest stosowany w butach do tenisa.

Drogi Konsumencie, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania ze strony e-sklepu www.adrenaline.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając dowiedz się więcej, zamykając ten komunikat lub przechodząc do sklepu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez adrenaline.pl sp. z o. o. sp. k. z siedzibą w Olsztynie.
Ok, rozumiem
pixel