• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Jakie powinny być sportowe stroje pływackie?

2018-07-17
Jakie powinny być sportowe stroje pływackie?

                                                                                      
                                                                                 
Kostium lub kąpielówki, w zależności od płci osoby uprawiającej treningi pływackie, wydają się jedynym, słusznym wyborem. Jakie jednak dodatkowe wymagania odzież pływacka powinna spełniać, aby z korzyścią działać na osiągi sportowca?

>> Sprawdź naszą ofertę w zakresie Stroje Kąpielowe dla Dzieci <<

Jakie kąpielówki wybrać?

Amatorzy, którzy pływają od czasu do czasu na basenach sportowych, jeżdżą z dziećmi do aquaparku lub jadą na wakacje, właściwie mogą wybrać dowolne kąpielówki, które będą się im podobać i pasować pod względem rozmiaru.

Zupełnie inaczej ma się kwestia doboru kąpielówek dla zawodowców. Zawodnik potrzebuje kąpielówek, które będą stawiały jak najmniejszy opór. Dlatego powinny idealnie przylegać do ciała i być stosunkowo krótkie. Zwykle kąpielówki wykonane są z lekkich, elastycznych materiałów sztucznych, których niska masa powoduje, że nie obciążają sportowców podczas treningów, a zwłaszcza podczas zawodów.

Kąpielówki będą jedynym słusznym wyborem dla panów uprawiających pływanie. Jeśli jednak mężczyzna chce kupić strój kąpielowy na plażę czy basen, może równie dobrze zdecydować się na szorty lub dłuższe bermudy.

Strój kąpielowy na basen dla kobiety

Wśród damskich strojów kąpielowych wymienia się przede wszystkim stroje jednoczęściowe i dwuczęściowe. Na treningi i zawody pływackie konieczny będzie strój jednoczęściowy, stawiający najmniejszy opór przy pływaniu. Komfort zapewnią te modele, które mają skrzyżowane na plecach ramiączka. Grunt, żeby strój kąpielowy przylegał dobrze do ciała sportowca.

Z jakiego materiału powinien być wykonany kostium lub kąpielówki?

Tkanina, z której wykonany jest strój do pływania sportowego, powinna być elastyczna, przylegająca do ciała, szybko schnąca oraz odporna na działanie chloru, wykorzystywanego na każdym basenie krytym i nie tylko. Jeśli materiał kostiumu lub kąpielówek nie będzie odporny na chlor w basenie szybko pojawią się na nim przetarcia, które w krótkim czasie doprowadzą do całkowitego zniszczenia.

Polecanym materiałem na kostium pływacki będzie poliester z włóknami lycry, materiał P.B.T. czy Newport.

  

pixel