• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Kategorie butów biegowych Nike

2018-02-07
Kategorie butów biegowych Nike

Każdy biegacz jest inny i ma inne potrzeby względem obuwia do biegania. Wszystko zależy od rozkładu siły na stopie podczas stąpania oraz od typu stopy. Nike oferuje klientom kilka kategorii butów biegowych: buty stabilizujące, neutralne, Free i startowe.

Obuwie stabilizujące

Kategorię stabilizujących butów do biegania, dzieli się na dwie mniejsze podgrupy. Pierwsza z nich uwzględnia przede wszystkim buty o tradycyjnej konstrukcji, czyli o wzmocnionej mocniejszą pianką od strony przyśrodkowej podeszwie środkowej. Produkty te wyposażone są ponadto w poduszkę gazową w międzypodeszwie. Ich przykładem są buty Nike Zoom Structure.

Obuwie neutralne

Amortyzację i elastyczność zapewni biegaczom obuwie neutralne Nike, np. modele Vomero i Pegasus. To lekkie i elastyczne, dobrze amortyzujące buty, przeznaczone do codziennych treningów. Ich zadaniem jest maksymalna ochrona stawów, kości i mięśni przed wstrząsami, jakich nie można uniknąć w czasie biegu. Elementem kluczowym neutralnych butów biegowych jest doskonała amortyzacja. Jeśli biegacz szuka nieco twardszych i sztywniejszych butów biegowych, to Nike proponuje flagowy model Atlas.

Kategorie butów biegowych Nike

Obuwie Free

Seria butów FREE została stworzona z myślą o dopasowaniu obuwia do naturalnych potrzeb stóp człowieka. Buty te cechują się wysoką elastycznością i są w stanie aktywować mięśnie stopy w prawidłowy sposób. Nike po 4 dekadach tworzenia obuwia biegowego postawiła na buty, które wypełniają w 100 proc. zasadę naturalnego ruchu stopy. Można mieć wrażenie, że biega się na boso, pomimo faktu, że stopy są chronione przed wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi dzięki butom Nike Free. Zwiększona elastyczność tego obuwia powoduje, że stopy i mięśnie lepiej i wydajniej pracują.

Buty startowe

Dla osób startujących w zawodach sportowych w bieganiu, liczy się prędkość poruszania się. Buty startowe powstały właśnie po to, aby ową prędkość zwiększać. Nike tworzy buty dla biegaczy w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania w bieganiu. Ich przykładem jest kategoria Nike Zoom Victory. Najbardziej istotne w ich przypadku jest to, że są najlżejszym, ważącym zaledwie 93 gramy, butem startowym.

pixel