• 30 dni na zwrot
  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Ekspresowa wysyłka
  • Wysyłamy do Paczkomatów
  • Operator 8 salonów Nike i Adidas
  • Oryginalne produkty

Na czym polega system warstwowy w tkaninach Nike?

2018-02-02
Na czym polega system warstwowy w tkaninach Nike?

Ubieranie się na przysłowiową cebulkę, czyli warstwowo, pozwala na uzyskanie optymalnego komfortu termicznego w każdych warunkach atmosferycznych. Na dworze, w środku zimy będzie nam ciepło we wszystkich warstwach, a jeśli podczas uprawiania sportu będzie nam za gorąco - zawsze można zdjąć jedną czy dwie warstwy. Na podstawie tej prostej zasady Nike stworzył system warstwowy w swojej odzieży. Na czym on polega?

Komfort termiczny i nie tylko

System warstwowy stosowany w ubraniach marki Nike zapewnia idealny komfort termiczny, ponieważ ogrzane powietrze uwięzione jest w przestrzeniach występujących między warstwami ubrania. Dlatego doskonale izoluje od zimna. Prostota systemu warstwowego jest jego atutem, ponieważ można go praktycznie wykorzystywać w każdych warunkach atmosferycznych, niezależnie od tego, czy wykonujemy jakikolwiek wysiłek fizyczny, czy pozostajemy bierni.

nike system warstwowy w tkaninach

Kurtki Nike składają się z kilku warstw, które mają zapewniać komfort i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, izolować przed zimnem i chronić przed opadami atmosferycznymi oraz wiatrem. Okrycie wierzchnie może się przy tym składać odpowiednio z warstw:

  • Dri F.I.T.
  • Therma F.I.T.,
  • Clima F.I.T. lub Storm F.I.T.

Warstwy z tych trzech rodzajów materiałów nie muszą być połączone ze sobą na stałe, dlatego, gdy nie pada i nie wieje wiatr, a temperatura jest przyjemna, zawsze można zdjąć kurtkę, która zajmie niewiele miejsca w bagażu. Kiedy jest nam za gorąco, możemy pozbyć się drugiej warstwy odpowiadającej za ogrzewanie ciała.

Jak korzystać z warstwowego ubierania się?

Dla uzyskiwania dobrych właściwości termicznych ubrań Nike i dostosowywania ich do aktualnie panujących warunków atmosferycznych, należy zakładać je na siebie w odpowiedniej kolejności. Najpierw stosuje się koszulkę termiczną, odprowadzającą wilgoć, a na to warstwę ocieplającą. Na końcu kurtkę chroniącą przed wiatrem, opadami deszczu lub śniegu. Jeśli zastąpimy którąś z warstw bawełną, która chłonie wodę, to pozostałe elementy systemu warstwowego przestaną działać poprawnie. Dlatego bardzo istotne jest, aby dbać o zachowanie właściwej kolejności i typu warstw ubrań.

pixel